Šport

Mankoč in Medvešek v finalu

Daegu, 04. 06. 2002 00.00 1 min branja 0

Peter Mankoč

Plavalca ljubljanske Ilirije Peter Mankoč in Blaž Medvešek sta se uvrstila v finale drugega mitinga iz serije Mare Nostrum v Rimu. Mankoč je bil na 200 m mešano v predtekmovanju četrti, Medvešek pa na 100 m hrbtno šesti.

Mankoč je na 200 m mešano dosegel rezultat 2:05,02, Medvešek pa na 100 m hrbtno 57,46. Žal je brez popoldanskega nastopa ostal Matic Lipovž, ki je bil na 200 m prsno le dvajseti z rezultatom 2:25,35.

Plavalca Peter Mankoč in Blaž Medvešek na sprejemu
Plavalca Peter Mankoč in Blaž Medvešek na sprejemu
FOTO: Dare Čekeliš

Trener Ilirijinih plavalcev je povedal, da je Lipovž tarnal nad slabim občutkom v vodi in da ni uspel ujeti zavesljaja. Za boljšo uvrstitev se to ne bi smelo zgoditi, saj je konkurenca v Rimu izjemna. V primerjavi z Monakom je tu še več kakovostnih plavalcev, saj so se v italijanski prestolnici najboljšim pridružili še nekateri Američani in Madžari, pa tudi Italijani nastopajo s popolno reprezentanco.

Hkrati je povedal, da je v Rimu kar precej burno zaradi dogodka Rosolino. Italijanski olimpijski prvak bi moral v Rimu sicer nastopiti, zaradi očitkov o zlorabi nedovoljenih poživil pa se je temu odpovedal. Tudi mediji so polni pisanja o tem izjemnem italijanskem plavalcu.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1420