Mariborčani sedmič zapored državni prvaki

Ajdovščina, 28. 05. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 7 min

Nogometaši Maribora Pivovarne Laško so novi državni prvaki v nogometu. V 32. krogu lige Si.mobil so z 2:1 premagali nogometaše CMC Publikuma. Nogometaši Primorja so premagali Rudar s 4:0, nogometaši Gorice so premagali Ero Šmartno z 1:0, Vega Olimpija in Dravograd pa sta se razšla z neodločenim izidom 1:1.

Sodniki: Skomina (Koper), Žunič (Kranj), Zirnstein Koper).

Strelci: 0:1 Brulc (66.), 1:1 Brezič (87.), 2:1 Pekič (89.).

Maribor Pivovarna Laško: Kuzma, Golob, Teinovič, Rakovič (od 90. Djuranovič), Pekič, Filekovič, Žnuderl, Balajič, Brezič, Šarkezi (od 71. Mostarlič), Vuksanovič.

CMC Publikum: Fornezzi, Križnik (od 89. Robnik), Gobec, Budimir, Šnofl, Sešlar, Lungu, Brulc, Kvas (od 29. Helbl), Koren, Čadikovski.

Rumeni kartoni: Balajič, Filekovič, Brezič; Šnofl, Brulc, Kvas.

Rdeč karton: Balajič (90.).

Nogomet FOTO: POP TV

Na Ljudskem vrtu pred 9.000 gledalci so Mariborčani iz nič dosegli dva zadetka, ki sta zadostovala za novo državno krono, sedmo zaporedno. Potem, ko skoraj 90 minut niso bili nevarni za nasprotna vrata, jih je bogato obdarila tudi športna sreča. Celjani so se še enkrat več spotaknili na zadnji stopnici, spet pa lahko žalujejo za nekaj neizkoriščenimi priložnostmi, ki jih tako kot vedno drago stanejo.

Pritisk je bil velik na obe moštvi, ki se z njim nista najbolje spoprijeli, zato je bila igra zelo raztrgana. Več je vseeno tvegal Publikum in bil v prvem polčasu veliko boljši nasprotnik od gostiteljev, ki so na sredini igrišča zelo pogrešali usluge kaznovanega reprezentanta Kariča. Vijoličasti so bili nevarni le iz protinapadov preko Rakoviča, toda gostujoči branilci so bili vedno na mestu. Edina prava priložnost se je ob koncu prvega dela ponudila Pekiču, ki pa je bil z glavo premalo natančen.

Tudi v nadaljevanju igra nikakor ni stekla. Maribor je vendarle poizkušal več kot v prvem polčasu, toda pred nasprotnimi vrati so bili nogometaši premalo konkretni, da bi resno ogrozili celjskega vratarja Fornezzija. V 66. minuti pa je udaril Publikum. Po protinapadu je Sešlar spravil žogo do Čadikovskega, ki je z leve strani po tleh slabo streljal proti daljši vratnici, kamor pa je pritekel Brulc in z bližine žogo potisnil v mrežo ter utišal dodobra popolnjen Ljudski vrt. Gostitelji so poizkušali odgovoriti šele v 75. minuti, ko je z roba kazenskega prostora poizkušal Pekič, toda Fornezzi je žogo odbil v kot.

Zgrešena priložnost Lunga, ki je v 84. minuti poizkušal z lobom premagati Kuzmo, pa je bila odločilni trenutek tekme. Namesto da bi bili Mariborčani na kolenih, so se pobrali in v dveh minutah postavili stvari na glavo z dvema zadetkoma. Najprej se je Brezič v 87. minuti odločil za strel od daleč in presenetil ne najbolje postavljenega Fornezzija. Takoj za tem je zmedena celjska obramba spet klonila, ko je Pekič med dvema branilcema zadel levi spodnji kot in slavje v štajerski prestolnici se je lahko začelo.

PRIMORJE - RUDAR 4:0

Sodniki: Likič, Zupančič (oba Ljubljana), Arhar (Vrhnika).

Strelci: 1:0 Miloš (18.), 2:0 Vogrič (24.), 3:0 Vogrič (61.), 4:0 Vogrič (64./11-m).

Primorje: Strajnar (od 68. Rutar), Tanjič, Miloš, Hurič, Mlakar, Ostojič, Jolič (od 71. Djurdanovič), Jankovič (od 79. Baša), Vogrič, Kalin, Krstič.

Rudar: Šribar (od 46. Jozič), Softič, Mernik, D. Jeseničnik, Spasojevič, Mujanovič, Sprečakovič (od 46. Stankovič), Zager (od 41. Šmon), Am. Mujakovič, Kamberovič, A. Jeseničnik.

Rumeni kartoni: Mlakar, Jolič; D. Jeseničnik, Spasojevič, Mujanovič.

V zadnjem srečanju pred domačim občinstvom so igralci Primorja zasluženo slavili proti že odpisanemu Rudarju, ki bo v naslednji sezoni igral v drugi ligi. Kartoni in poškodbe so v domači vrsti nekoliko spremenile postavo, ki je začela brezvoljno. Tudi gosti niso poizkušali kaj več in bili nenevarni za domačega vratarja. Po četrtem kotu pa so gostitelji povedli. Podajalec je bil Tanjič, najvišji v skoku pa Miloš. Po zadetku se je igra razživela. Primorje je izid povišalo v 24. minuti, ko je po dvojni podaji Vogrič nekoliko z leve strani premagal Šribarja. Vlogi sta akterja zamenjala le nekaj minut pozneje, ko je vratar gostov Vogriču izvrstno ubranil močan iz bele točke. Pred tem je namreč Mernik v kazenskem prostoru podrl prodornega Jankoviča.

Nezanimiva predstava se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, ki ga je nekoliko popestril Jankovič, ki je z velike razdalje zadel okvir vrat. Nato je na sceno stopil Vogrič, ki je v nekaj minutah dvakrat zatresel mrežo. Prvič po močnem predložku Tanjiča, v drugo pa je bil zanesljivejši iz najstrožje kazni.

ERA ŠMARTNO - GORICA 0:1

Sodniki: Tratnjek (M. Sobota), Lackovič (Maribor), Petrovič (Ljubljana).

Strelec: 0:1 Težački (24.).

Era Šmartno: Sraga, Štancar (od 25. Romih, od 76. Arlič), Prednik, Miljatovič, Ristič, Repovž (od 66. Amaral), Javornik, Kovačič, Bunc, Smajlovič, Šimundža.

Gorica: Pirih, Mavrič, Kokot, Težački, Srebrnič, Panič (od 65. Vodeb), Debenjak, Kršič, Ekmečič (od 89. Winkler), Dvoršak, Rodič (od 85. Kovačevič).

Rumeni kartoni: Smajlovič, Javornik; Mavrič, Rodič, Debenjak, Vodeb.

Rdeč karton: Kovačič (83.); Debenjak (86.).

Šmarske Vijolice so se za letošnjo sezono od domačih navijačev poslovile s porazom, letošnjim osmim. Že pred srečanjem so domači navijači pripravili trenerju Borutu Jarcu lepo presenečenje, saj so ga z velikim vijoličnim transparentom pozvali, naj s Šmartnim tudi prihodnje leto ostane v prvi ligi. V prvem polčasu so gostitelji zapravili veliko 100-odstotnih priložnosti. Že v šesti minuti je lepo streljal Javornik, vendar je bil Pirih na mestu. Dve minuti kasneje je ob prodoru v goriškem kazenskem prostoru padel isti igralec, vendar je piščalka glavnega sodnika Tratnjeka ostala nema. V deseti in dvanajsti minuti je dve 100-odstotni priložnosti zapravil domači kapetan, ki ostaja najboljši strelec Šmartnega, a danes očitno ni bil razpoložen.

V 24. minuti pa je padel edini zadetek na srečanju, odbita žoga z leve strani je prišla do Težačkega, ki je s približno 18 metrov sprožil močan in natančen strel. Po zadetku domači niso več našli svojega ritma in pobudo so prevzeli Novogoričani, ki so dokazali, da niso slaba ekipa in da njihovo deseto mesto na lestvici ni realen pokazatelj njihove kakovosti. V nadaljevanju so imeli gostje kopico lepih priložnosti, vendar jih niso izkoristili. Domači so kljub porazu ostali na četrtem mestu, vendar so se jim Koprčani približali le na točko zaostanka.

VEGA OLIMPIJA – DRAVOGRAD 1:1

Sodniki: Huselja (Velenje), Novarlič (Maribor), Borošak (Spodnji Duplek).

Strelca: 1:0 Kmetec (44.), 1:1 Drobne (56.).

Vega Olimpija: Popivoda, Grabič, Aljančič, Budičin (od 74. Barun), Ilič, Rudonja, Zavrl (od 46. Žlogar), Prosinečki, Jusufbegovič, Puc (od 68. Pokorn), Kmetec.

Dravograd: Lalič, Božič, Šuler, Bukovec, Kačičnik, Navodnik, Rožajac, Jamnik, Rebol, Tisnikar (od 90. Pušnik), Drobne (od 72. Pavličič).

Rumeni kartoni: Ilič, Rudonja, Barun; Kačičnik.

Slab obisk in slaba predstava obeh moštev je bilo edino, kar je zaznamovalo srečanje moštev, ki sta v prvenstvu svoje že opravili. Domači strateg Suad Beširevič je nekoliko spremenil postavo, a vseeno ni našel prave, predvsem pa pravega motiva za svoje varovance, in tako spet ostal brez zmage na klopi Olimpije.

Po nekaj polpriložnostih na obeh straneh se je mreža prvič zatresla šele v 44. minuti. Na gostujoči strani. Rudonja z dolgo žogo našel prvega strelca lige Si.mobil Kmetca, ta pa je bil hitrejši od Bukovca, preigral še Laliča in "zmajčke popeljal v vodstvo. V drugem polčasu so bili bolj aktivni Dravograjčani, svojo premoč pa kronali v 66. minuti. Prosinečki je izgubil žogo na sredini igrišča in Korošci so lahko ipeljali protinapad. Napadalca Rebol in Drobne sta si izmenjala dvojno podajo, slednji pa je s strelom po tleh ugnal ljubljanskega vratarja. Do konca srečanja izrazitih priložnosti ni bilo več in srečanje se je končalo s pravično delitvijo točk.