
Drugouvrščeni Francoz Jean-Pierr Vidal je zaostal za 66 stotink sekunde, tretji pa je bil Hrvat Ivica Kostelić, ki je zaostal že za 2,45 stotitink sekunde. Drago Grubelnik je bil šesti (2,59), Jure Košir 11. (+3,58), Rene Mlekuž pa 22. (+4,83). Uroš Pavlovčič in Bernard Vajdič se nista uvrstila v finale, Mitja Dragšič, Mitja Valenčič in Aleš Gorza pa so v prvi vožnji izpadli.

Avstrijci so po uspešnem slalomu v Kitzbuehlu pred dvema dnevoma, ko je slavil Schoenfelder pred Kilianom Albrechtom, pričakovali ponovitev zmage. V zadnjih letih, odkar je nočni slalom na prizorišču svetovnega prvenstva leta 1982 postal ena najpomembnejših tekem sezone, so tu zmagovali le Alberto Tomba ter domačina Benjamin Raich in Mario Matt. Pod progo Planai se je zgrnilo več deset tisoč domačih navijačev, toda razočaranje po prvi vožnji je bilo popolno. Le dva domača slalomista v finalu, drugo razočaranje pa je bila proga, ki ni dovoljevala nobenih napadov iz ozadja. Dež, ki je avstrijsko Štajersko zalival v ponedeljek, je, kot kaže, vendarle toliko uničil progo, da ni bila več primerna za enakovreden obračun.
Bode Miller in Jean Pierre Vidal sta premočno izkoristila prvi startni številki, nato pa so se zaostanki naslednjih tekmovalcev le še večali. Že prvi slovenski tekmovalec Mitja Kunc se je pritoževal nad mokrim in sprijetim snegom, na katerem se ni dalo voditi smuči, Jure Košir (številka 13) pa je že dodobra občutil luknje in rebra na progi. Tekmovanje se je spremenilo v pravi rodeo, v katerem smučarji z višjimi številkami niso imeli nobenih možnosti za preboj proti vrhu. Dosežek Grubelnika, ki je s številko 18 kljub močnim bolečinam v hrbtu odlično presmučal težko progo in se uvrstil na sedmo mesto, je zato še toliko pomembnejši. Po polovici tekme je tako slovenski ekipi kazalo zelo dobro: Kunc četrti, Grubelnik sedmi, Košir osmi, Rene Mlekuž pa 19. Urošu Pavlovčiču in Bernardu Vajdiču se s 33. in 37. mestom ni uspelo uvrstiti v drugo vožnjo.
Toda druga vožnja je vse postavila na glavo. Eden najboljših slalomskih obračunov v letošnji že tako napeti sezoni je navdušil vse ljubitelje smučanja. O mestih tik pod vrhom so odločale stotinke. Grubelnik je znova stisnil zobe in še enkrat odlično odpeljal progo, ki so jo trenerji ocenili za eno letos najtežjih. "Nisem se mogel niti ogrevati, ker me je spet zagrabilo v hrbtu. Rezultat je super, če ne bi naredil napake v Wengnu, bi bil tudi tam med deset in to bi bila super serija," je bil četrtega mesta, najboljše letošnje uvrstitve, vesel Pohorec, ki zaradi bolečin večinoma sploh ne trenira, ampak le nastopa na tekmah.

V podobnem slogu je delo opravil tudi Mitja Kunc. V zgornjem delu je bil prepričljivo hitrejši od takrat vodilnega Schoenfelderja, v spodnjem pa je naredil nekaj napak, a bil kjub temu dovolj hiter, da se je z Avstrijcem na prvem mestu izenačil. Na koncu je to zadoščalo za četrto mesto. "Spodaj sem spet naredil napako, ob načeti progi se pomaknem nazaj in me katapultira ven. Sem pa zadovoljen, ker ne prva ne druga vožnja nista bili optimalni. Spet so odločale te stotinke, toda trudil sem se po svojih močeh."
Tudi Jure Košir je bil po nekaj slabših predstavah v zadnjem času zadovoljen z 11. mestom: "Danes je bilo zanesljivo bolje, sploh prva vožnja. Vsaj nekaj sem potegnil iz teh slalomov, zdaj se je treba pripraviti na olimpijske igre."

O zmagovalcu je odločal ameriško-francoski obračun. Jean Pierre Vidal je imel ob prihodu na cilj neverjetno prednost 1,79 sekunde pred Hrvatom. Toda Miller je njegov izziv sprejel mirno in naredil nemogoče - prednost iz prve vožnje je še povečal in v cilju je ta znašala 66 stotink. Miller je slavil tretjič v letošnji sezoni in se vodilnemu Kosteliču v skupnem slalomskem seštevku približal le na 38 točk zaostanka.