Kako, če sploh, zaustaviti Michaela Schumacherja?
Težko. Čeprav drži, da je na zadnji dirki v Imoli odlično dirkal in osvojil drugo mesto Jenson Button z BAR Hondo. V tednu po Veliki nagradi San Marina sta tako Ferrari kot moštvo BAR Honde testirala v Mugellu in BAR se je zelo približal rekordnemu času steze, ki je v lasti Ferrarija. BAR je trenutno v vzponu in vsi nekako pričakujejo, da bi lahko pomešal štrene rdečim. Schumacher je vsekakor glavni favorit za naslov prvaka, a sezone še zdaleč ni konec. Letos je prvič v zgodovini na sporedu osemnajst dirk, prav gotovo bo še zanimivo.
Je pa dejstvo, da tekmeci skoraj ne morejo računati na kakšne tehnične težave Ferrarija, ki je zelo zanesljiv?
Skorajda ne. Čeprav spet drugo pravilo pravi, da si po obdobju brez težav počasi na vrsti, da se bo kaj zalomilo. Ko govorimo o vzdržljivosti, je Ferrari sicer fantastičen. Michaelu Schumacherju se že skoraj dve leti ni pokvaril njegov dirkalnik, ta podatek je fascinanten. A velja omeniti tudi BAR Hondo, ki postaja vse bolj zanesljiva. Letos se je BAR odločil za Michelinove pnevmatike in z njimi so zelo zadovoljni. Zanesljivi so tudi pri Williams BMW-ju, pravo nasprotje pa je moštvo McLaren Mercedesa.
Kaj bodo storili pri McLarnu ob tem katastrofalnem začetku sezone, so na vidiku kakšne spremembe?
Trudijo se, trudijo, a pravih odgovorov očitno še niso našli. Vemo, kako je, ko ima hudič mlade. Vendar sem prepričan, da se bo McLaren, gre za res veliko ekipo, izkopal iz krize. A ne čez noč; v formuli ena hitrih rešitev ni, zato na prihajajočih dirkah na McLaren ne računam preveč. Morda proti koncu letošnje sezone, že lani jim je v drugi polovici šlo dobro od rok.
V zadnjih dneh so začele krožiti govorice, da bi lahko Jenson Button v prihodnosti pri Ferrariju nasledil Michaela Schumacherja...
Teh govoric je veliko, želijo si ga tudi pri Williamsu. Menim, da je zdaj o tem še prezgodaj govoriti. Sezona bo še dolga, špekulacij o prestopih bo še veliko. Seveda so Buttona po zadnjih uspehih opazili, toda po štirih dirkah je težko narediti kakšne bolj resne zaključke.
V minulih dneh je minilo deset let, odkar se je v Imoli smrtno ponesrečil eden največjih dirkačev vseh časov Ayrton Senna.
Imam občutek, kot da je bilo včeraj. Ayrton je bil seveda nekaj posebnega, a ne smemo pozabiti na Avstrijca Rolanda Ratzenbergerja, ki se je smrtno ponesrečil dan pred Senno. Ta sobotna tragedija je Ayrtona zelo prizadela, s solzami v očeh se je pojavil na kraju nesreče. Oglasila se je celo Mednarodna avtomobilistična zveza, češ, Senna pa nima tam kaj iskati. Ayrton je sicer še pred nedeljsko dirko, ki se je zanj tragično končala, skupaj z nekaterimi dirkači dal pobudo, da mora formula ena postati bolj varna. Tudi v zasebnem življenju je bil enkraten. Prihajal je iz bogate družine, tako da v formuli ena ni iskal zaslužka. Imel je veliko posluha za svoje rojake, posebej za revne Brazilce. Senna je bil karizmatičen človek, v sebi je imel nekaj mističnega.