Gorica, 14. 07. 2007 18.16 |

Slovenska košarkarska reprezentanca mlajših članov je v Gorici premagala Bolgarijo.

Reprezentanca mlajših članov je dosegla šesto zmago na EP.
Reprezentanca mlajših članov je dosegla šesto zmago na EP. FOTO: KZS

Slovenska košarkarska reprezentanca mlajših članov je v tekmi za razvrstitev od 5. do 8. mesta na evropskem prvenstvu v Gorici premagala Bolgarijo z 79:59 (20:20, 38:27, 64:44).

Mladi košarkarji
Mladi košarkarji FOTO: KZS

Reprezentanca mlajših članov je dosegla šesto zmago na EP, a kaj, ko je v odločilni tekmi drugega dela v četrtek izgubila proti Rusiji, tako da ji zadnji dan prvenstva ostane le še boj za peto mesto. Nasprotnik ob 13.15 v Gorici bo reprezentanca Izraela.

V finalu evropskega prvenstva mlajših članov v Gorici bosta igrali košarkarski reprezentanci Španije in Srbije. Slednji, branilci lovorike z zadnjega prvenstva v Turčiji, so v polfinalu ugnali ekipo Italije s 77:62 (17:14, 41:28, 47:41), Španci pa so bili boljši od Rusije s 76:69 (17:25, 38:40, 54:57).

Razlika v kakovosti med ekipama je bila najbolj očitna v drugem polčasu, ko je Slovenija prestavila svojo igro na višjo raven, ki ji Bolgari niso znali slediti. Le v prvi četrtini so bili gostje kolikor toliko enakovreden tekmec, zahvaljujoč nemotivirani predstavi slovenskih vrstnikov. Izbranci selektorja Mira Aliloviča so prvi temelj za zmago postavili z nizom 14:2, ki jih je v 17. minuti popeljal v vodstvo z 31:22, peterka Perko, Mlakar, Lorbek, Preldžič in Vidmar pa je razliko do odmora povišala na 13 točk - 38:25.

V drugem polčasu je Slovenija zaigrala še resneje in minuto za minuto je bil naskok bolj "obilen". V 28. minuti že 62:39. Najboljši igralec tekme je bil Gašper Vidmar, ki je dosegel 23 točk in zbral deset skokov.

Dvorana: G. Bigot, gledalcev 500, sodniki: Dovidavičius (Litva), Kokainis (Latvija), Milojevik (Makedonija).
Slovenija: Perko 2 (2:4), Preldžič 20, Močnik 5, Klobučar 7, Mlakar 2, Lorbek 4 (2:2), Krušič 14 (2:5), Čigoja 2, Vidmar 23 (7:9).
Bolgarija: Durčev 5 (1:2), Koštov 20 (1:2), Pangarov 2 (2:2), L. Lilov 8 (3:3), I. Lilov 17 (3:4), Filčev 5 (3:4), Fikoff 2.
Prosti meti: Slovenija 13:20, Bolgarija 13:17.
Met za tri točke: Slovenija 4:17 (Preldžič 2, Močnik, Klobučar), Bolgarija 6:27 (Koštov 3, I. Lilov 2, L. Lilov).
Osebne napake: Slovenija 24, Bolgarija 20.
Pet osebnih: Fličev (34.), Fikoff (39.).