Nicky Hayden je od Danija Pedrose v medijih slišal veliko očitkov, in sicer da ni prispeval dovolj k razvoju novega motocikla. Španec se je pred nekaj tedni na testiranju v Sepangu poškodoval in je zaradi zloma v zapestju mesec dni počival.

Večji del bremena pri izboljšanju motocikla za sezono 2008 je bil na ameriškem dirkaču, po besedah Pedrose pa ta ni korektno opravil svojega dela. Španec je dodal še, da je ekipa zaradi tega izgubila veliko časa. Hayden je bil presenečen, vendar z besedami tudi on ni varčeval.
"Dani slabo govori o meni, ampak meni je vseeno. Dal sem vse od sebe in zaupam v svojo ekipo. Ko sem bral članek, sem se pravzaprav pošteno nasmejal. Sicer pa, najlažje je kritizirati druge,'' se je odzval Nicky.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.