MotoGP

Bagnaia: 'Ducatiju in Italiji sem želel podariti ta naslov'

Valencia, 06. 11. 2022 19.40 |

Francesco Bagnaia je po enem največjih preobratov med sezono v zgodovini prvenstva MotoGP osvojil svoj prvi naslov svetovnega prvaka. Na zadnji dirki je ubranil prednost 23 točk in naslov 'ukradel' Fabiu Quartararoju. "Res je, da lahko čutiš pritisk in strah, ampak prav na ta pritisk in strah moraš biti ponosen in poskusiti v njem uživati," je po dirki v Valencii dejal nasmejani Italijan.

Francesco Bagnaia je dirko v Španiji začel z zavedanjem, da mora dirko zaključiti najmanj na 14. mestu. Na koncu je bil Italijan deveti. "Zelo sem srečen, čeprav je bila to moja najslabša dirka letos. Ko sem se zapeljal čez ciljno črto, sem na tabli videl napis svetovni prvak, in vse je bilo lažje, bolj prijetno in neverjetno," je svoje občutke po dirki povzel novi svetovni prvak.

Francesco Bagnaia
Francesco Bagnaia FOTO: AP

"Ni bilo lahko, ker sem v boju s Fabiom izgubil del motocikla in od tega trenutka naprej je bilo zame vse kot mora. Iz kroga v krog sem vozil po vse bolj obrambni liniji, ampak bilo je zelo, zelo težko. Dirka je trajala zelo dolgo, ampak ponosen sem na svoje moštvo, nase in na naše neverjetno delo," je dejal Bagnaia, ki je na zadnjih desetih dirkah slavil kar petkrat, skupno pa sedemkrat.

A sezona se zanj ni začela dobro. Na prvih desetih dirkah je zmagal dvakrat, ampak odstopil kar štirikrat. Kljub veliki prednosti pred VN Valencie se dirkač Ducatija z zadnjim izzivom naporne sezone ni soočil brezbrižno: "Čutil sem težo na svojih ramenih, ker sem hotel svojemu moštvu, Ducatiju in Italiji podariti naslov."

Bagnaia je svojo kariero začel v akademiji VR46. Ustanovil jo je legendarni Valentino Rossi, ki je Bagnaio pred Valencio poskušal pomiriti. "Ni bilo lahko v tem trenutku, ampak potem sem govoril z Valetom (Valentino Rossi, op. a.) in on mi je rekel, da moram biti ponosen na to, da imam to priložnost, ker je nima veliko ljudi," je besede svojega idola povzel Bagnaia. Postal je prvi italijanski svetovni prvak na motociklu italijanskega proizvajalca po 50 letih. "Res je, da lahko čutiš pritisk in strah, ampak prav na ta pritisk in strah moraš biti ponosen in poskusiti v njem uživati," je o svojem velikem uspehu dejal novi kralj prvenstva MotoGP.

KOMENTARJI (23)

KrTakoNeki
07. 11. 2022 12.36
+5
…bravo… tale dirka lepa, čista, poštena… mi je žal za Q, ampak Italian je pač nabral več točk… pošteno… Drugače pa je bilo leta 2015... Takrat pa je vzhajajoča zvezda MM93 v hipu izgubila svoj sijaj… Če bi MM takrat pustil VR in Lorenca, da sama končata kakorkoli že, bi MM pobral vse Rossijeve navijače, VR bi imel 10 naslovov in bi se tudi že takrat upokojil… Tako pa lahko MM naredi karkoli (ni dvoma, da je dober, kaj dober, je najboljši dirkač), ampak z svojo negativno karmo iz l2015 gre samo še dol, dol, dol…
+7
Čudno. Gaber še ni spravil skupi nobenga članka o MM. Ja težko je pisat s solzami in peskom v očeh.
mptour
07. 11. 2022 11.01
+7
Ko jagenčki ( ovce) obmolknejo. Kakšen mir.
-5
Zavesa je padla,zmagovalce imamo,popolnoma zasluženo. Mi je pa po svoje všeč,da naslov v najmočnejši kategoriji ni šel v španske roke,ki v bistvu držijo vse niti tekmovanja v svojih rokah.
Jezdimir
07. 11. 2022 14.03
+8
Vse niti držijo v rokah Italjani, če smo gledali isto prvenstvo, luzerji španski še spodobnega proizvajalca motorjev nimajo...hehehe
belidirkac
07. 11. 2022 17.21
-3
Nisem imel v mislih dirkačev in motorjev, to se bolj tiče stricev iz ozadja...
Night fly
07. 11. 2022 08.22
+12
Najbolj vazno je ,da je Pecco odpeljal to sezono odlicno , tudi z nekaj smole , toda dobra mesta in stevilo zmag ga je okronalo za Prvaka . Vazno zato ,da ne bodo razni ´´schatzi´´ z umazanimi jeziki spet onanirali na tem portalu samo zato ,ker ta dirrkac ,kot se kar nekaj ostalih ,prihaja iz vrhunske sole dirkanja Valentina Rossija . To je dejstvo ,ki ga ne more spremeniti nihce . In ko gledam Pecca ,Bastianinija ,Marinija , in ostale fante si ne morem niti v sanjah misliti ,da bi bili zmozni necesa podobnega kot je to storil dirkac st .93 na Hondi v sezoni 2015 . Pa ne samo takrat . Vsi vemo ,da je takrat njegova zvezda zacela izgubljati sijaj . Podobno je pocel Briatore v F1 in v tem sportu koncal svojo kariero . Tako je pocel Mc Laren ,ki si je privoscil krajo 750 listov dokumentacije Ferrarija , pa se sumljivo snov so nasli v lijaku rezervoarja na bolidu . Kariere teh mozakarjev so sle samo se navzdol . To je edno pravilno za take ´´mojstre ´´ -mesalce .
KrTakoNeki
07. 11. 2022 12.35
+9
…bravo… še eden z enakim mnenjem… tale dirka lepa, čista, poštena… mi je žal za Q, ampak Italian je pač nabral več točk… pošteno… Leta 2015 pa je tako kot si rekel vzhajajoča zvezda MM93 v hipu izgubila svoj sijaj… Če bi MM takrat pustil VR in Lorenca, da sama končata kakorkoli že, bi MM pobral vse Rossijeve navijače, VR bi imel 10 naslovov in bi se tudi že takrat upokojil… Tako pa lahko MM naredi karkoli (ni dvoma, da je dober, kaj dober, je najboljši dirkač), ampak z svojo negativno karmo iz l2015 gre samo še dol, dol, dol…