Superbike: Reddingu nedeljska osrednja dirka

Alcaniz, 23. 05. 2021 11.53 |

N.M., M.J.
28

Na prvi kratki kvalifikacijski dirki, dolgi le deset krogov, je znova slavil Otočan Jonathan Rea, na drugem mestu je zaključil njegov rojak Alex Lowes, na tretjem pa Američan Garrett Gerloff. Na popoldanski osrednji dirki je zmagal Britanec Scott Redding, drugo mesto je osvojil sobotni zmagovalec Rea, tretji pa je bil Lowes.

Iz 24UR: Prvenstvo superbike na VOYO

Po sobotni prvi zmagi v letošnji sezoni za Jonathana Reo, ki je bila hkrati tudi njegova stota v prvenstvu Superbike, je prišel nov dan in Rea (Kawasaki) je tudi na prvi jutranji kratki kvalifikacijski dirki pokoril konkurenco. Na prihajajoči daljši popoldanski dirki si je zagotovil prvo štartno mesto. Na drugem mestu je dirko zaključil Alex Lowes (Kawasaki), na tretjem pa je pristal Garrett Gerloff z Yamaho.

Popoldansko daljšo dirka, nedeljska jutranja je vsebovala le deset krogov, je zaznamovala mokra steza in spremenljivo vreme, zato je bila izbira pnevmatik lahko že ključna v boju za najvišja mesta. V prvih krogih na vodilnih mestih ni bilo nikakršnih presenečenj. Vodstvo je takoj prevzel dominantni Rea, za njim pa Lowes in Gerloff. Američan je Britanca hitro zamenjal na drugem mestu, četrto pa je prevzel Turek Toprak Razgatlioglu. Razvrstitev na moč podobna sobotni. Nato pa šestnajst krogov pred koncem ključni trenutek dirke. Preveč ambiciozni in tudi nepremišljeni Gerloff se je uštel ob prehitevanju vodilnega, a je Britanca "pobral", a je vseeno lahko nadaljeval dirko, "zaustavil" pa se je na sedmem mestu. Razgatlioglu je prevzel vodstvo, a le za dva kroga, ko je na prvo mesto "skočil" Britanec Scott Redding. Slednji je po prevzemu vodstva prišel na "okus" in kmalu poskrbel za najhitrejši krog na dirki in se tudi odpeljal naprej. Dobrih deset krogov pred ciljem je imel Otočan že več kot tri sekunde prednosti. Rea je v nadaljevanju dirke pospešil tempo in zavzel tretje mesto, pet krogov pred ciljem pa že drugo. Redding je nato mirno odpeljal preostalih nekaj krogov in se veselil zanesljive zmage. Rea je z drugim mestom vendarle prišel do vrhunskega rezultata, navkljub bližnjemu srečanju z Gerloffom ter se utrdil na prvem mestu v skupnem seštevku, tretji pa je bil Alex Lowes, ki je bil dan prej mesto višje.

Z včerajšnjo prvo zmago v letošnjem letu je Jonathan Rea poslal jasno sporočilo, da je tudi v letošnji sezoni pripravljen iti na vse ali nič. Uspeh moštva Kawasaki je z drugim mestom dopolnil Alex Lowes. Na tretjem mestu je pristal turški dirkač Toprak Razgatlioglu.

34-letni Severni Irec ter šestkratni zaporedni prvak v Superbiku se bo tako v letošnji sezoni boril že za svoj 7. naslov. Po dirki ni skrival navdušenja: povedal je, da gre za neverjeten dosežek in da je to pomemben mejnik v njegovi karieri, zato je zelo vesel. Na nedeljskih dveh dirkah bodo imeli dirkači možnost pokazati zobe ter dokazati, da so se pripravljeni boriti in morebiti dirkaču pokvariti načrte o novem naslovu.