
Svetovno motociklistično prvenstvo se bliža h koncu. Dirka za VN Malezije v Sepangu je že sedemnajsta preizkušnja v letošnji sezoni. Po končani nedeljski dirki pa bo na sporedu zgolj še tradicionalen zaključek sezone v Valencii. Predzadnjo dirko sezone bo z najboljšega startnega položaja začel Andrea Dovizioso, kateremu se je sprememba taktike sredi kvalifikacij obrestovala. Italijan bo tako, po dirki v Assnu, še drugič v letošnji sezoni dirko začel s prve startne pozicije. Ducatijev dirkač je tako v odličnem položaju, da postane še deveti različni zmagovalec v letošnjem prvenstvu. Dovija sicer že kar nekaj dirk novinarji sprašujejo, ali lahko tudi on v letošnji nepredvidljivi sezoni doseže kakšno zmago. Italijan jim vselej z nasmeškom odvrne, da takšnih stvari ne more napovedovati, in tudi po kvalifikacijah v Sepangu ni bilo nič drugače. "Zelo sem zadovoljen z izbrano strategijo. Uspelo mi je odpeljati hiter krog na mehki in trši različici gume. Prvoten načrt je bil sicer, da med kvalifikacijami ne bom opravljal postankov in da bomo celotne opravili na mehkejši različici, ker so se vsi ostali odločili za tršo. Sprva sem bil prepričan, da smo storili napako. Nato sem se odločil, da bom vseeno opravil postanek in namestil tršo različico, čeprav do konca ni bilo več veliko časa. Uspelo mi je nekaj dobrih krogov, in drugi je bil dovolj hiter, da sem si privozil 'pole'. S celotnim koncem tedna sicer nisem povsem zadovoljen. Upam, da lahko še nekaj stvari popravimo na jutranjem ogrevanju. Vsi si želimo suhe dirke, a mi smo po mokrem zelo konkurenčni," je bil po opravljenih kvalifikacijah vidno zadovoljen 30-letni Dovizioso.

Po kvalifikacijah je bil zelo zadovoljen tudi devetkratni svetovni prvak Valentino Rossi, ki si je z zadnjim hitrim krogom privozil drugi startni položaj pred jutrišnjo dirko. Italijan je po katastrofalnih kvalifikacijah pred zadnjo dirko na Phillip Islandu, ko je dirko začel s 15. startnega mesta, tako znova v prvi startni vrsti. Dirkaški doktor ima tako odlično priložnost, da z dobro dirko dokončno potrdi naziv podprvaka za sezono 2016. Pred moštvenim rivalom Jorgejem Lorenzom ima namreč 24 točk prednosti, in če bo imel po dirki več kot 25 točk prednosti, si bo zagotovil naziv drugega najboljšega dirkača. Seveda pa so cilji 37-letnega dirkača veliko večji in se bo na jutrišnji dirki zagotovo želel boriti za zmago, saj ni slavil že vse od junija, ko je zmagal na dirki za VN Katalonije. "Vselej je pomembno, da lahko dirko začneš s prve startne vrste in ti daje dober občutek. Bil je dober dan, saj sem se od začetka počutil odlično. Vsi upamo, da jutri ne bo dežja, ker se nam v suhem res obeta dober boj. Sem hiter, toda prvi štirje imamo podoben ritem. Nov asfalt ima dober oprijem in manj grbin, a se dalj časa suši. Lahko voziš na polno, a moraš vseskozi biti pozoren na razmočene dele dirkališča. Če je povsem mokro ali povsem suho, imamo dober ritem," je bil veliko bolje kot v Avstraliji po kvalifikacijah razpoložen Rossi.

























































Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.