MotoGP

Dovizioso 'obljublja' napeto sezono: Obeta se četveroboj za naslov prvaka

Milano, 16. 04. 2019 16.10 |

Andrea Dovizioso je bil na podaljšanem dirkaškem vikendu v Austinu, šlo je za VN Amerik, milo rečeno zadržan. Na prostih treningih nikakor ni blestel in tudi ne v kvalifikacijah. Nato pa je svoj najboljši nastop v ZDA beležil ravno na dirki, kjer je bil vse do zadnjih metrov celo v igri za stopničke. Končal je kot četrti in po padcu Marca Marqueza prevzel vodstvo v skupnem seštevku.

• Iz 24UR: Alex Rins prekinil Marquezovo vladavino
    01:56
    Iz 24UR: Alex Rins prekinil Marquezovo vladavino
  • Vrhunci dirke razreda motoGP za VN Amerik
    10:00
    Vrhunci dirke razreda motoGP za VN Amerik
Andrea Dovizioso je vodilni v svetovnem prvenstvu.
Andrea Dovizioso je vodilni v svetovnem prvenstvu. FOTO: motoGP
V kvalifikacijah sicer zelo slab Andrea Dovizioso je na dirki v Austinu pridobival iz kroga v krog, že dihal za ovratnik Avstralcu Jack Millerju, nazadnje pa je 33-letnemu Italijanu le ostalo četrto mesto.
Andrea Dovizioso ima na vrhu SP po treh dirkah 54 točk, Valentino Rossi na drugem mestu 51, pred Marca Marqueza, ki je ostal pri 45 in zdrsnil celo na četrto mesto, pa se je prebil tudi zmagovalec VN Amerik Alex Rins 49.
A tudi to je bilo dovolj za prevzem skupnega vodstva; prvi voznik Ducatija ima zdaj na vrhu SP po treh dirkah 54 točk, Valentino Rossi na drugem mestu 51, pred Marca Marqueza, ki je ostal pri 45 in zdrsnil celo na četrto mesto, pa se je prebil tudi zmagovalec VN Amerik Alex Rins 49. Italijanski dirkač, vodilni v svetovnem prvenstvu, je v pogovoru za Corriere dello Sport razkril, da se v tej sezoni obeta epska bitka za končni naslov. "Padec Marqueza v Austinu odkriva, da bo boj za naslov prvaka v tekoči sezoni napet kot še nikoli," je povedal Andrea Dovizioso. "Napaka Španca razkriva, da vse le nima pod kontrolo, kot se je zdelo še pred kratkim. Na večini dirkališč se zdi zelo suveren in njegova vožnja brez napak, tu in tam, pa pokaže, da je vendarle ranljiv. tako kot je bilo to v Austinu," se za Corriere dello Sport spominja zadnje dirke za VN Amerik vodilni v skupnem seštevku.

Andrea Dovizioso in Valentino Rossi
Andrea Dovizioso in Valentino Rossi FOTO: motoGP

"Zanj je bil padec seveda prava katastrofa, za prvenstvo in boj za naslov pa odlična novica. Napeto bo še do konca." Dovizioso je bil pod vtisom prvih dveh dirk, ko je bil Marc Marquez daleč pred vsemi, dirkal svojo dirko in zdelo se je, da mu nihče nič ne more. "Po mojem skromnem mnenju se letos obeta četveroboj za naslov svetovnega prvaka. Poleg Marqueza in moje malenkosti, bosta v igri gotovo še Valentino Rossi in tudi Alex Rins. To je odlična vest za vse navijače, ki si želijo odločitev prav na zadnji dirki sezone. Prepričan sem, da letos ne bo enosmerne sezone, da ne bo vse v znaku Marca Marqueza."

KOMENTARJI (30)

.jezdimir
20. 04. 2019 09.07
+1
Dovi bo težko zmagoval proti Rinsu in Rossiju, povsem druga slika je z Markecom, njega od zadaj pušča kot za šalo...hehehe
Uporabnik1110355
17. 04. 2019 20.41
-2
Dovi bi na mesto Rinsa pustil zmago dohtarju. In Dovi na žalost ni dirkač ki bo prinesel naslov Ducatiju. Na žalost in tudi ne kaže da bi ga Ducati sedaj imel.
iga_biba
17. 04. 2019 17.33
-10
Poleg Marqueza in moje malenkosti, bosta v igri gotovo še Valentino Rossi. Kdo ? Rossi bivši devetkratni, zimzeleni? tota bo , ja.
profesor m
17. 04. 2019 07.43
+0
ja Rinsu vsaka cast, nic mu ni bilo podarjeno zmago je zrelo in takticno priboril s slabso kanto, stsremu je na koncu malo posla sapa, tako da bo se zanimivo,.... ampak kaj bomo tri tedne delal, ugobal kdo bo prvak, hehehe
JackSparrowwvv
16. 04. 2019 21.30
+0
Kakorkoli obrnemo, Rins novinec je pošolal dohtarja, in to na Suzukiju, prosim vas lepo.
krnekilojz
17. 04. 2019 07.25
+12
Seveda je Rins premagal samo Rossija, ostalih ni premagal ali celo pošolal po tvojem. tard!
.jezdimir
17. 04. 2019 08.27
+13
Korl ti nisi opazil da je Rins dobil 25 točk več od Markeca in to s kanto, kot ti praviš...hehehe
nightifly
17. 04. 2019 09.26
+7
lojz, jezdi , +++++++++ //// Zanimivo s kaksno vehementnostjo se neuki posluzujejo podlih besed . Vceraj sem prebrskal nekaj mnenj najbolj ´´uveljavljenih ´´moto novinarjev v svetu , med katerimi je eden napisal same hvalospeve Rossiju o njegovi letosnji sezoni , o njegoveih rivalih itd . Namignil je tudi nekaj o tem ,da je bil VR nekajkrat zdaj tik pred ,ali pod stopnicko Zmage , in samo pocakati moramo ,da v sebi preskoci to blokado in zmaga . No ,na te novinarjeve besede se je vsula kopica odgovorov navijacev , katerih skupna teza je - novinar , vrnite nov .izkaznico ,ali oprite nov ´´site´´ kjer boste pisal o bedarijah . Namrec -kako lahko nek profi o dirkacu ,ki je na pragu osvojitve 200 stopnick , 115 zmag ,9 uradnih naslovov , da ne govorimo od rugih stvareh , napise ,da ima neko blokado , ce je pa ze od 2014 vedno nekje v samem vrhu in mu vec kot ocitno manjka nekaj na motorju ,,,,tiste pol sekunde. Navijaci na splosno ,pa tudi ostali novinarji pisejo o tem ,da je tako dirkanje Rossija nekaj presenetljivega -ali pa tudi ne . Skoraj 50 let takega dirkaca ni bilo , ki bi pri tej starosti pocenjal vse to . Realno gledano je na koncu spet izgubil dirko , toda zaradi gum ,kot ze tolikokrat v zadnjih letih , ko je guma ,ki kosta nekaj sto € proti motorju ,ki stane tisokrat vec - determinatna v dirkaskem pokru . Tudi sam Rossi je lepo povedal ,da je presrecen v letosnji sezoni , toda MM s Hondo je enostavno nedosegljiv , je padel , zato pa je Rins z odlicnim Suzukijem enostavno odsel naprej , brez debate . Bilo je vec kot ocitno . In na koncu koncev , v vsej debati je samo en stavek ,ki bi ga lahko napisali ze v zacetku --- dajte VR pol sekunde na Yamaho , pa bo vse v redu .
FjallRaven
17. 04. 2019 09.53
-9
Naj mu dajo sekundo...tko za ziher.....a nje patetik laznivi provokatorski....
crazymoto
18. 04. 2019 10.43
+7
Ja Tvojega Markeca so pa našolali prav vsi na tej dirki...Tudi Rossi...
profesor m
18. 04. 2019 21.51
+1
nighty odlicni suzuki, superiorna honda, premocan dukati,.yamaha pa podhranjena,..ni to nekoliko nerealno prikazana realnost,.... rins je enostavno pokazal talent,...ter ga v enakovrednem boju premagal...kot je enkrat prej rosi dovija,...a takrat pa ni bila odlicna yamaha in nekvaliteten ducati....ne vem prevec subjektivno in custveno je vae ko gre za vr,...dejstva so veliko bolj enostavn, se ne zdi