Motociklisti se bodo za nove točke v razredu MotoGP potegovali na preizkušnji za VN Španije v Jerezu. Med tistimi, ki so zapravili priložnost za prve letošnje točke v najelitnejšem razredu, pa je tudi lanski prvak razreda moto2 Toni Elias. Športnik iz Manrese je tako po padcu svoje misli že usmeril proti domovini, kjer bo poskušal popraviti slab vtis z uvodne preizkušnje.

"Prvi dirkaški vikend je bil zelo zahteven zame in za celotno ekipo,“ je dejal motociklist in nadaljeval: "Po dveh treningih nismo uspeli najti najboljših nastavitev, tako da so bile stvari pred samo dirko nekoliko drugačne kot v pretekli sezoni. Trudili smo se nastaviti motor na najvišji možni nivo, a nismo bili pravi. Tudi moj občutek na dirkališču ni bil pravi. Nismo se uspeli spustiti pod mejo minute in 58 sekund ter tako sem vozil od starta do nesreče.“
Elias verjame, da bo z ekipo LCR Honda pravi obraz prikazal že na naslednji preizkušnji, ki bo v njegovi rodni deželi: "Vedeli smo, da ne bomo mogli odpeljati bolje, saj smo imeli približni občutek, kakšen je naš limit. Žal se je pripetila še nesreča. Rad bi pozabil na Katar in začel sezono v Jerezu.“
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.