Svetovni motociklistični prvak Jorge Lorenzo je dirko razreda motoGP za Veliko nagrado Indianapolisa začel silovito, se s starta pognal na vodilni položaj, a ga je v zadnjem delu desete letošnje preizkušnje najprej prehitel Marc Marquez, nato pa še svetovni podprvak Dani Pedrosa. "Vesel sem, da sem spet na zmagovalnem odru. To je ta hip zelo dobro za nas. Nisem se počutil odlično, bil sem bolj utrujen kot običajno, kar je posledica nekoliko slabšega treninga. Preprosto nisem mogel trenirati glede na vse poškodbe,“ je po končnem tretjem mestu dejal Lorenzo.
"
Po takšnem rezultatu potrebujemo le še nekaj treninga, minimalnih izboljšav in prepričan sem, da bomo spet konkurenčni. Ta hip se je težko boriti s hondama. V Brnu bomo imeli novo priložnost,“ je dodal Španec, ki je po končani dirki priznal: "Naredili smo vse, kar je bilo v naši moči, saj nisem mogel dirkati na vso moč. Start je bil vrhunski, uspelo mi je odpeljati nekaj hitrih krogov, tudi sam sem bil presenečen nad svojo hitrostjo, ampak oprijem v nadaljevanju ni bil najboljši. Praktično nikoli se mi ni zgodilo kaj takšnega. V zaključku preizkušnje ravno zato nisem mogel ohraniti drugega mesta,“ je še dodal svetovni prvak, ki v skupnem seštevku trenutno zaseda tretje mesto.
KOMENTARJI (39)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.