Dirkač v motociklističnem razredu motoGP Jorge Lorenzo (Yamaha) je po četrti dirki zadovoljen z dosežkom v Le Mansu, saj je imel celotni dirkaški vikend veliko težav.

Največ preglavic mu je povzročil padec na jutranjem treningu pred dirko, na katerem si je poškodoval tudi prst na desni roki ter skoraj popolnoma uničil motor. Španec je bil po dirki izjemno hvaležen ekipi, ki je motor pripravila do te mere, da se je na preizkušnji enakovredno kosal z vsemi najboljšimi, bil celo v igri za drugo mesto, a po manjši napaki dirko končal na četrtem mestu. "Na jutranjem ogrevanju sem naredil napako, ki me je stala boljše uvrstitve. Iz motorja sem želel iztisniti nekoliko preveč, a gume so bile zelo, zelo hladne in nisem imel pravega oprijema,“ je po dirki za uradno stran motoGP povedal Španec in nadaljeval: "Ob padcu sem si poškodoval prst na desni roki in takoj mi je bilo jasno, da ne bom zmogel držati ritma skozi celotno dirko. Bil sem zelo utrujen in čutil bolečine v prstu, četrto mesto pa je bilo najbolje, kar sem lahko dosegel na dirki v Le Mansu. Glede na celotni konec tedna je bilo četrto mesto izvrsten rezultat.“
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.