MotoGP

Marc Marquez po zlomu stopala izpušča dirki v Franciji in Kataloniji

Le Mans, 09. 05. 2026 16.05 3 min branja 54

Padec Marca Marqueza

Marc Marquez v letošnji sezoni še ni prišel v pravo formo, njegove težave pa so se v Le Mansu še poglobile. V zadnjem krogu sprinta ga je izstrelilo iz motocikla, pri grdem padcu pa si je zlomil kost v desnem stopalu, zaradi česar bo moral pod nož ter izpustiti nedeljsko preizkušnjo v Le Mansu in domačo dirko v katalonskem Montmeloju. Španec pa bo, kot je presenetil, v naslednjih dneh prestal tudi operacijo desne rame, saj ga ta že dlje časa ovira pri dirkanju.

Le Mans že tradicionalno velja za dirkališče, ki med vsemi prizorišči postreže z največjim številom padcev. Tudi ta konec tedna smo že videli lepo število padcev, najbolj spektakularen med vsemi pa je bil nevaren "highside" Marca Marqueza, ki ga je v zadnjem krogu sprinta grdo vrglo čez krmilo.

Takoj je bilo videti, da padec ni bil nedolžen, saj Španec ni mogel stopiti na desno nogo. Kasneje pa so iz tovarniške ekipe Ducatija sporočili, da je Marquez utrpel zlom pete metatarzalne kosti v stopalu. Kot so dodali v ekipi Španca, je njihov dirkač ta konec tedna že končal z dirkanjem, zaradi poškodbe pa bo izpustil tudi veliko nagrado Katalonije, ki bo na sporedu prihodnji konec tedna.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Prestal bo tudi operacijo rame, ki jo je načrtoval vnaprej

Marquez sedaj potuje v Madrid, kjer pa ne bo prestal le operacije stopala. V pogovoru za špansko televizijo DAZN je namreč presenetil z izjavo, da je imel takoj po dirki v predmestju Barcelone v načrtu operacijo desne rame. Sedaj, ko ga je poškodba stopala tako ali tako prisilila v počitek, pa bo operacijo prestal že v naslednjih dneh.

"Letošnjo sezono imam z ramo več težav, kot je normalno. Skušal sem se prepričati v nasprotno, toda v Jerezu sem videl, da nekaj ni tako, kot mora biti in šel sem tudi na zdravniške preglede. Zdravniki so videli, da je vijak, ki so ga namestili po zlomu nadlahtnice, v nenavadnem položaju in se, ko dirkam, dotika radialnega živca in to me ovira, zaradi tega dirkam tako nedosledno in imam toliko nepričakovanih padcev," je pojasnil Španec. 

Marc Marquez
Marc Marquez
FOTO: Profimedia

Z mislijo na operacijo v Le Mansu rezerviran

Devetkratni prvak je priznal, da je tudi zaradi načrtovane operacije dirkaški konec tedna v Le Mansu začel precej previdneje. Že v petek je dirkal rezervirano in na popoldanskem treningu ostal zunaj najboljše deseterice. 

Posledično je v soboto nastopil v počasnejši kvalifikacijski skupini, tam pa sestavil odličen krog in postavil celo nov rekord steze. Dober čas kroga je dosegel tudi v hitrejši skupini, saj je zaostal le za Bagnaio.

Kljub drugemu startnemu mestu pa je Španec priznaval, da še vedno ne razume obnašanja svojega motocikla in svojega dirkanja na njem. "Ne morem dirkati dosledno, lahko pa, pod vplivom adrenalina, postavim hiter krog, saj še vedno vem, kako biti hiter. V počasnejši skupini mi je uspel odličen čas, ki ga potem nisem mogel več ponoviti, a bilo je dovolj. Korak za korakom vse bolje razumemo dogajanje na motociklu, vse skupaj pa bomo poskušali še izboljšati v prihodnjih tednih," je dejal po kvalifikacijah.

Odličnega izhodišča Marquez na sprintu ni unovčil. Že takoj po startu je padel na peto mesto, v nadaljevanju pa izgubil še dve mesti proti Pedru Acosti in Joanu Miru. V zadnjih krogih se je sicer spogledoval s šestim ali celo petim mestom, toda grd padec v zadnjem krogu je vse možnosti za napredovanje po lestvici navzgor dokončno pokopal.

  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 2
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 3
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 4
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 5
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 6
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 7
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 8
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 9
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 10
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 11
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 12
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 13
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 14
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 15
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 16
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 17
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 18
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 19
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 20
KOMENTARJI54

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Miha1999
10. 05. 2026 12.06
Če je res kriv počen vijak, potem naj se ostali malo zamislijo, ko pride MM nazaj 100% fit. Vsi hejterji pa mi povejte, kdo od voznikov v prvenstvu se še lahko pohvali z 9 naslovi svetovnega prvaka.?
brabusednet
09. 05. 2026 19.46
Rossi je še vedno doktor za njega,sploh o valjanju v pesku.Če se bo še igral z usodo ga lahko drago stane.Pač mu emšo to zelo narekuje.
abc123df
12. 05. 2026 10.23
Rossi je doktor v manipulaciji ljudi. Kaj ne vidite da ste vsi obsedeni z njim pa je že davno da je vozil.... V kolikor ste takšni poznavalci VR46 si pa malo poglejte za nazaj njegove vožnje, kako je večkrat izrinil iz proge Lorenzo99 ali večkrat koga poslal v pesek v zadnjem ovinku samo da si je izboril zmago. V kolikor kdo pozna njegovo kariero in ve kaj je delal 100% ni njrgov navijač
mojcd
09. 05. 2026 18.44
Marc je slabo startal, marc je 4, marc ne zmore tempa, marc je padel, marc ni vec marc, marc poizkusa.....a mi gledamo MotoGP ali prvenstvo dveh privat privrzencev MArca???? Samo Marc Marc Marc celo dirko, medtem ko se dogaja veliko vec kot MArc
Logik
09. 05. 2026 18.47
Sem za Marca, ampak se popolnoma strinjam s tabo 🤣 Se tud jst pizdim, k govorita samo o njem 🤌
Kaktus - x
09. 05. 2026 19.07
Ma ja domov si ga naj peljeta, nas zanimajo najboljši, ki so sposobni na stopničke, ne pa uničevanje najboljšega motorja.
AimBotkin
09. 05. 2026 19.39
Gledam srbski stream in je top. Srki najjači komentator.
Samo navijač
09. 05. 2026 18.20
Fuj, sram me je takšnih »ljudi«. Če se sploh lahko tako imenujejo.Kako lahko nekdo danes privošči Marcu Márquezu hud padec? To ni več navijanje za svojega favorita, to je čista človeška gnusoba. Privoščiti komu nesrečo, poškodbo ali še huje – to je dno človeštva.In to še Marcu, biser, genij MotoGP-ja, devetkratnemu svetovnemu prvaku in to daleč najboljšemu dirkaču vseh časov.Namesto da bi uživali v njegovi vožnji, talentu in norih prehitevanjih, nekateri raje čakajo, da se zaleti. To ni športno navijanje. To je bolno.Marc, drži se, legenda! Pravi šampioni ne potrebujejo, da drugi padajo – oni zmagujejo sami.
sabro4
09. 05. 2026 18.32
veš kako, po vseh svinjarijah ob katerih so mu gledali skozi prste ali pa je FIA zaprla oba očesa, ni čudno, ker po karakterju je poden ta tvoj tako opevani MM93, tako da ja, do neke mere razumljivo, v smislu karme
sabro4
09. 05. 2026 18.34
pravi šampino ne potrebujejo ujčkanje FIA in goljufanja, oni zmagajo čisto
Jezdimir...hehehe
09. 05. 2026 18.46
Bravo sabro4, napisal si realno, kratko in jedernato, sedaj bi podrepniki najraje zgrnili vso svinjarijo Dorne in Markeca na pleča pravih moto navdušencev, kere zlobe od ljudi so to, še Orangutani se jih sramujejo, brez debate...hehehe
Kaktus - x
09. 05. 2026 19.08
Kero te slo ta zgoraj, kdo mu je kriv da podpira žlehtnobo, kdo?
MUFLON9
09. 05. 2026 19.36
ja in se si pozabil da zelo verjetno ne bi bili v takem položaju če ga lani ne bi sklatil bezeci
Jezdimir...hehehe
09. 05. 2026 19.57
Mufi neki hitr pozabljaš koliko zla je povzročil ostalim dirkačem v svoji karieri, ni kar tako najpodlejši dirkač vseh časov...hehehe
brabusednet
09. 05. 2026 18.16
Rossi je bil doktor dirkanja,doler ni Markeza bilo.Markez je pa doktor peska pa malo dirkanja.
Miha1999
09. 05. 2026 18.09
Kako lahko človeku želiš slabo, kaj to pove o tebi, ki na kavču spremljaš dirke!
Loptass
09. 05. 2026 18.13
To so tipični Rossi fani. Isti ko njihov idol. Par let nazaj so se naslajali ob poškodbah Marqueza, zdaj se spet. Jaz pa pravim, da Marquez še ni rekel zadnje.
Joško s Krasa
09. 05. 2026 18.34
Žogass,tudi jaz sem Rossi fan. Ampak razloži mi,zakaj mora Markez zmeraj in povsod voziti na meji padca. Včasih bi si moral sam se bi rečt,fa to ni potrebno. Pa da ne bo pomote,Marku želim čimprejšnje okrevanje.
Jezdimir...hehehe
09. 05. 2026 18.51
Kako ste lahko podrepniki tako zlobni da za vso svinjarijo Markeca krivite ljudi ki nimajo popolnoma nič z njim...jaz osebno mu ne privoščim nič slabeba, mu pa tudi ne privoščim nobene zmage več ker si jih pokvarjenc ne zasluži, dovolj je sprenevedanja, brez debate...hehehe
brabusednet
09. 05. 2026 19.49
Agresivnež vedno dobi svoje in Markez je tak ti paše ali ne.
Loptass
09. 05. 2026 20.26
Motosport se vozi na meji dopustnega, motociklizem pa je vedno na meji padca oz. zdrsa. Tu so finese ki odločajo. Sicer pa vemo, da ima težave z roko in fizično ni ok. Zato gre na operacijo rame, ker mu vijak pritiska na živec. Sicer je pa lani 7 vikendov vozil in zmagal vseh 7 sprintov in nedeljskih dirk. Zdaj je v slabšem stanju in ima težave, zato več padcev.
zrela hruška
09. 05. 2026 18.04
srečno mm v penziji. 👍🏻
Senca6
09. 05. 2026 17.55
ovi samo še pada lol
Jezdimir...hehehe
09. 05. 2026 18.51
Pač ne obvlada, jasno kot beli dan...hehehe
MUFLON9
09. 05. 2026 19.38
jebezdimir kdo je aktualni prvak
Jezdimir...hehehe
09. 05. 2026 19.59
Tipični podrepnik ki nima blage veze in pol sprašuje neumnosti, Dorna je prvak, jasno kot beli dan...hehehe
nekdo nov
09. 05. 2026 17.54
Ja lepo. Tega prenapetneža, ki je nevaren tako sebi, kot drugim, pa res ni škoda.
mmblackbird
09. 05. 2026 17.50
Marc bo dirkal jutri in v Kataloniji naslednji teden.....Keep on going,CHAMP
Jezdimir...hehehe
09. 05. 2026 18.52
Po pesku, to pa ja...hehehe
Samo navijač
09. 05. 2026 17.49
Ti bi bil ja kaj bi bil srotek ?? 9 x pravak v sukanju kutmavla.
macolagobec
09. 05. 2026 17.46
Žive legende so vedno ranjene in polne ožiljkov.
romanjenko
09. 05. 2026 17.42
Baje je imel načrtovano operacijo rame po dirki v Kataloniji, ki mu jo je poškodoval Bazuka lani oktobra. Naj bi poškodovan vijak pritiskal na živec. Marquez je dejal, da je to bil vzrok za njegove težave pri vožnji v letu 2026. Operacijo rame bo imel istočasno z operacijo stopala.
titomeni
09. 05. 2026 17.46
Vse to pise v clanku...
mptour
09. 05. 2026 17.35
Ducatijev največji nateg.
JackRussell
09. 05. 2026 17.26
Karma stari, karma
brabusednet
09. 05. 2026 17.13
Ta pa ne more brez peska,da se ni v mladosti preveč v peskovniku igral.Je že kdo preštel valjanje po pesku.Ta je po mojem doktorja Rossija prehitel za 100 krat.
Arthur
09. 05. 2026 17.43
Rabiš pamet?
macolagobec
09. 05. 2026 17.44
Važno, da je drrrk.Roziko ponižal takrat. Po tistem Rozika nikoli več ni bla taka kot prej. Jah, vsaka batina ima svoj učinek, hehe.
brabusednet
09. 05. 2026 18.13
Tvoje tako ne morem dobit,ker je zase nimaš dovolj.
Jezdimir...hehehe
09. 05. 2026 18.56
Podrepni kot vedno brez pameti...hehehe
NkMaribor
09. 05. 2026 17.07
Kaj dela ta margez!?Še jaz bi bil boljšo vsaj končal bi dirko!
sloeki70
09. 05. 2026 19.03
cuj nk maribor nimas pojma
Callux
09. 05. 2026 16.55
Poleg zlomljenega stopala je Marc razkril tudi, da ga čaka še ena operacija desne rame.. Saj se je eden od vijakov zlomil in pritiska na radialni živec, zaradi česar ima letos precej težav..
gogi_
09. 05. 2026 16.53
Karma remix,
ESPRESSO
09. 05. 2026 16.48
Jihaaaaaa!!!!
AimBotkin
09. 05. 2026 16.51
Sicer ne navijam za Marca ampak si človek zasluži veliko spoštovanje kaj vse je dal čez. Taki degeneriki kot ti k se z kavča ne dvignete pa itak škoda zraka.
ESPRESSO
09. 05. 2026 18.03
Ti veš kolko so dali čez zaradi njega? M.Oliveira 2023...Zarco 2023 Nemčija,...Bezekija torpediral v Valenciji 2023...pol zadeva v letu 2015? Skoraj ni nikogar ki mu ne privošči tega kaj se dogaja sedaj. Žal
Loptass
09. 05. 2026 18.15
Ti veš da je Bezzechi v Avstraliji 24 torpediral Vinalesa, da je Bezzechi v Argentini 25 torpediral Quartararoja, da je Bezzechi v Mandaliki 25 torpediral MMja??? V dobrem letu dni, tri brutalni trki, vedno konc ciljne ravnine, pri veliki hitrosti. To pa ne vidiš ali?
Jezdimir...hehehe
09. 05. 2026 18.59
Markec jih je samo na eni dirki torpediral 12, večjega prostaka svet še ni videl...keri srutki so ljudje ki imajo takega buxeljna za vzgled, smilijo se mi...hehehe
ESPRESSO
09. 05. 2026 21.45
3? Se pravi 3je trki v celototni njegovi karieri(Bezecija). Jaz sem ti naštel samo glavne iz leta 23 od šfuhtla 93...ostala leta nisem omenil, niti moto2
ESPRESSO
09. 05. 2026 21.47
Se pravi 3je v njegovi celotni karieri(Bezeki)...Jaz sem ti glavne 3 iz leta 23 naštel, kje so še ostali trki..kje so še trki iz drugih sezon, kje so trki iz razreda moto2? Ne delaj se brihtnega ker nisi...
SIX7
10. 05. 2026 13.55
Spoštovanje si je treba zaslužiti...
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763