MotoGP

'Poškodba je nesrečna, a je prišla ob pravem času'

Le Mans, 09. 05. 2026 19.00 2 min branja 40

Marc Marquez

Današnji dirkaški dan je poleg sprint zmage Jorgeja Martina zaznamoval grozen padec Marca Marqueza. Aktualnega svetovnega prvaka je v zadnjem krogu grdo izstrelilo čez krmilo, sledil je hud trk ob francoski asfalt, ki je na Špancu pustil posledice. Utrpel je namreč zlom stopala, zaradi katerega je že končal z nastopanjem v Franciji, izpustil pa bo tudi naslednjo preizkušnjo v Kataloniji.

Srhljiv padec Marca Marqueza na sprint dirki
Srhljiv padec Marca Marqueza na sprint dirki
FOTO: MotoGP

Sezona se za Marca Marqueza slabša iz dirke v dirko. Potem ko je včeraj razočaral na prvih prostih treningih, je danes v kvalifikacijah vendarle pokazal svoj pravi obraz in zasedel drugo mesto za moštvenim kolegom Francescom Bagnaio. Na sprinterski preizkušnji je znova udarila nesreča, ko je aktualni svetovni prvak v zadnjem krogu lovil preboj na sedmo mesto. Želja je bila očitno premočna, saj je Španca grdo vrglo čez krmilo motocikla, nato pa je grdo treščil ob asfalt.

Padec je seveda pomenil konec sprint dirke za Marqueza, 9-kratni svetovni prvak pa je utrpel tudi zlom stopala, zaradi katerega je njegovega udejstvovanja v Franciji že konec: "Šlo je za veliko nesrečo. Sicer hitrost na srečo ni bila pretirana, a sem vseeno grdo padel. Ob padcu sem si zlomil peto metatarzalno kost v stopalu," je svoje prve misli po nesreči strnil Marquez, ki pa vseeno ostaja optimističen.

"Poškodba je nesrečna, a je prišla ob pravem času, če se smem tako izraziti. Po Veliki nagradi v Kataloniji sem tako ali tako načrtoval operacijo na desni rami, ki mi spet povzroča ogromno težav," je povedal Španec, ki se je navezal na poškodbo ramena, ki jo je utrpel pred nekaj leti in mu še vedno greni življenje. "Ko vozim motokros, se počutim dobro, v MotoGP-ju pa imam desno roko popolnoma uničeno. Pri takšnih težavah s poškodbo si moraš vzeti dovolj počitka, sicer lahko zadevo zgolj še poslabšaš."

Marc Marquez
Marc Marquez
FOTO: Profimedia

Marquez je sicer na kvalifikacijah pokazal, da še zdaleč ni za na "odpad": "V prvi skupini sem dokazal, da sem še vedno lahko hiter, še vedno znam dirkati, tu ni dvoma. Znam pa tudi delati neumne napake, ko ne vem točno, kaj se dogaja. Pri težavah z živcem, ki jih trenutno trpim, je skoraj nemogoče dirkati. Roka me ne uboga, kar mi onemogoča vožnjo po mojih željah."

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI40

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

den456
10. 05. 2026 15.27
Goat, ne pa GOAT. Ducati v vsem času kar tekmujejo v MOTOGP ni imel toliko razbitih motorjev. Vse se je obrnilo na slabše, ko je prišel Pesk Peskez.
Rd350
10. 05. 2026 13.38
Kako podli so lahko ljudje, ki dirkačem privoščite poškodbe. Sram vas bodi!
Samo navijač
10. 05. 2026 09.58
Kaktusar ti si poznavalec edino kaksne kleti. Za gp pa se spoznas ko krava na boben. MM 93 GOAT !!!
kladivo
10. 05. 2026 09.22
Ded v penzijo idi drugac si bos se kaj hujsega naredil cel si ze polomljen
motorist_mb
10. 05. 2026 08.14
Nič drugo leto spet z Acosto na vrh,gremo rdeči 4ever 💪
Arthur
09. 05. 2026 21.56
Spet trokirate Kaktus - x?
Kaktus - x
10. 05. 2026 08.15
Vsi vemo kje in zakaj te pece, brez debate!
Kaktus - x
09. 05. 2026 21.52
Čestitke vsem Mavričarjem podrepnim za neizmerne bolečine.
Tenma
09. 05. 2026 21.47
Jezdimir, ni pa nikoli na pisti in izven nje brcal, to je pa nivo, ki ga je samo rosita dosegla.
Kaktus - x
09. 05. 2026 21.51
Ducati se z Markecom na čelu potaplja kar smo poznavalci predvideli in ni nič novega. Dejansko pa te bridko spoznanje zelo peče, če smo realni.
Kaktus - x
09. 05. 2026 21.44
Dejansko se Ducati z Markecom na čelu potaplja, kar smo poznavalci predvideli še predno je prestopil, tako da za nas to ni nič novega, podrepni pa itak nimajo blage veze, so le slepo zaljubljeni, če smo realni.
Miha1999
09. 05. 2026 21.35
Predlagam pa Jezdimir- Kaktuss- Nightletalca za oskarja in to brez žrebanja, kar direkt, ker strokovnost in uporaba bontona, jezikovnih pravil je res na vrhuncu, tako kot akademija brcanja na vse strani.
Kaktus - x
09. 05. 2026 21.43
Kot sem že večkrat ponovil, če bi se podrepni vsaj 10% tolk ukvarjal sami s seboj kot se z drugimi bi bili že skoraj na meji civilizacije, očitno jim ni pomoči, so kjer so, brez debate!
Miha1999
09. 05. 2026 21.31
Ok, otroški tricikel- ta je dobra, sam ne paše tu.
mptour
09. 05. 2026 21.26
Sam otroški tricikel ga reši.
sabro4
09. 05. 2026 21.18
grem stavit da bosta ta dva komentatorje in MM nacdušenca celo dirko govorila o odsotnem pilotu, režiser bo pa taktično izbral reklamne bloke, majkemi
Miha1999
09. 05. 2026 21.11
Samo za razmislek; če bi lani ob koncu sezone Marc poskodoval Bezzeci- ja in ne obratno, koliko vsega bi bilo napisanega, kakšne teorije zarot bi bile izvedene, koliko peskanja bi bilo napisanega. Ko pa se sam znajdeš s trnom v prstu in veš da te moti, omejuje in to le pri vsakodnevnih opravilih, takrat spoznaš kaj pomeni zlom vijaka ki ti drži skupaj kost pri hitrosti čez 390 km/ h. Srečno MM, dokazal si vse, talent, borbenost in veličino največjih🫡
mptour
09. 05. 2026 21.25
Prej je bil kriv VR, zdaj pa MB? Sam Dornin luzer ni nič kriv.
Miha1999
09. 05. 2026 21.03
Kaksna duša od primata moraš biti, da drugemu želis nesrečo.
Jezdimir...hehehe
09. 05. 2026 21.03
Spoka naj v penzijo dokler še lahko hodi po svetu, popolnoma sam si je kriv za vse neumnosti ki jih je brezglavo počel, vse se vrača vse se plača, ni kar tako proglašen za najpodlejšega dirkača v zgodovini moto dirkanja...hehehe
Samo navijač
09. 05. 2026 20.54
Jezdek 9 naslovov se plača ja. Pa se 10x bo. To je Marq.
Jezdimir...hehehe
09. 05. 2026 21.01
Pol si se pa zbudi s prstom v ...., eh fuj...hehehe
Tenma
09. 05. 2026 20.11
Bravo bezeči, čo konkurence ne moraš premagati, jo pa torpediraš. Je vsaj nekaj od rosite odnesel...
Jezdimir...hehehe
09. 05. 2026 20.57
A si ti iz lune padel?...tolk kot jih je ta brezobraznež skeglal ga ni v zgodovini moto športa, sram te bodi da zagovarjaš največjega pokvarjenca vseh časov...hehehe
4krogci
09. 05. 2026 19.58
Se Urška iz kmetije je manjkrat noseca kot pa Markez polomljen!
Jezdimir...hehehe
09. 05. 2026 19.53
Spoka naj v penzijo dokler še lahko hodi po svetu, popolnoma sam si je kriv za vse neumnosti ki jih je brezglavo počel, vse se vrača vse se plača, ni kar tako proglašen za najpodlejšega dirkača v zgodovini moto dirkanja...hehehe
Tenma
09. 05. 2026 20.11
Spet imaš napad?
macolagobec
09. 05. 2026 20.29
Je pa Roziko dobro nasadil in ponižal takrat, hehehe. Roziko še danes to čuti, ko gre na vodo.
Jezdimir...hehehe
09. 05. 2026 20.55
Podrepni kot vedno brez pameti...hehehe
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763