Rins bo po koncu sezone Suzukija zamenjal za Hondo

Ljubljana, 19. 07. 2022 15.53 |

STA, Ž.K.
13

Španski dirkač Alex Rins, ki bo do konca sezone elitnega prvenstva motoGP še član Suzukija, bo po odhodu japonskega moštva iz karavane motoGP postal novi član Honde-LCR, je danes sporočila Honda, ki se po poročanju tujih medijev zanima tudi za Rinsovega moštvenega kolega Joana Mira.

Suzuki je že maja napovedal, da bo štiri leta pred dogovorom končal sodelovanje v motociklističnem prvenstvu, prejšnji teden pa se je za predčasen odhod pogodil z organizatorjem tekmovanja, Dorno. Suzuki je enkrat že zapustil serijo motoGP, in sicer ob koncu sezone 2011, preden se je vrnil leta 2015. Od vrnitve v kraljevski razred je leta 2020 Španec Joan Mir osvojil naslov svetovnega prvaka, njegov rojak Alex Rins pa je istega leta sezono končal na tretjem mestu.

"Ekipa Honda-LCR z veseljem oznanja podpis dveletne pogodbe med Alexom Rinsom in Honda Racing Corporation," je v izjavi za javnost zapisalo moštvo Honda. "Zelo sem vesel, da se pridružujem ekipi Honda-LCR! Menjava ekipe in motorjev vedno predstavlja izziv, a v vsak trening bom dal 100 % truda in vse, kar sem se naučil v minulih letih dirkanja v motoGP," pa je ob novici dejal Katalonec, ki je s Hondo sklenil dveletno pogodbo.

26-letni Španec je v svoji karieri v elitnem razredu motoGP sicer dirkal le na suzukiju, na katerega je sedel leta 2017. V petih sezonah in pol (šesta je še v teku) pri japonskem moštvu je zmagal na treh dirkah, vsega skupaj pa je petnajstkrat stal na stopničkah. Nazadnje se je na zmagovalni oder uvrstil letošnji VN Amerik, ko je bil počasnejši le od Enee Bastianinija, v skupnem seštevku svetovnega prvenstva pa s 75 točkami trenutno zaseda deveto mesto.