MotoGP

VN Velike Britanije: Zmagovalec sobotne dirke Superbike je Razgatlioglu

Donington, 03. 07. 2021 15.52 |

Dirkači svetovnega motociklističnega prvenstva Superbike se bodo ta konec tedna borili na četrti letošnji preizkušnji v Doningtonu za nagrado Velike Britanije. Na sobotnih kvalifikacijah (Superpool) je bil najhitrejši Jonathan Rea (Kawasaki). Na današnji dirki pa je zmagovalec postal Toprak Razgatlioglu (Yamaha). Z dogajanjam nadaljujemo jutri, prva krajša kvalifikacijska dirka se prične ob 11.55, popoldanska daljša dirka pa ob 14.55. Obe bomo prenašali na VOYO.

Na sobotnih kvalifikacijah je najhitrejši čas dosegel Jonathan Rea (1:40,101), ki je bil na stezi razred zase. V popoldansko dirko se je podal iz prvega štartnega mesta. Rea je bil tudi glavni favorit za današnjo zmago. Drugi čas je dosegel Michael Van der Mark (1:40,626), tretjega pa Tom Sykes (1:40,763). Nekoliko je razočaral Turek Toprak Razgatlioglu, ki je dosegel le 13. čas (1:42,840) kvalifikacij.

Dirko je najbolje začel Jonathan Rea in v prvi krog vstopil kot vodilni dirkač. S trinajstega mesta se je na 2. mesto prebil Turek Toprak Razgatlioglu, ki je v nadaljevanju po več napakah Britanca tudi prevzel vodstvo. 22 krogov pred koncem se je dirka predčasno zaključila za Scotta Reddinga. 17 krogov pred koncem je bil vrstni red sledeč: Razgatlioglu, Rea,ter na tretjem mestu Michael van der Mark. Vodilna dva dirkača sta si 13 krogov pred koncem privozila lepo prednost pred zasledovalci. Van der Mark je v vsega nekaj ovinkih izgubil tretje mesto, ki ga je prevzel Tom Sykes. Devet krogov pred koncem je na tretje mesto prišel dirkač Garrett Gerloff. Ta je po padcu izgubil nekaj mest in je bil šest krogov pred koncem na šestem mestu. Tretje mesto je tako pripadlo Alexu Lowesu. Turek vodilnega položaja do konca dirke ni izpustil iz rok, Rea je med dirko storil vse preveč napak, da bi si lahko na domačih tleh privozil zmago.

Superbike Velika Britanija
Superbike Velika Britanija FOTO: VOYO

Vodilni v skupnem seštevku je še vedno Britanec Jonathan Rea (Kawasaki), ki ima trenutno 169 točk, sledi mu Turek Toprak Razgatiloglu (Yamaha), ki ima 154 točk, na tretjem mestu pa je še en Britanec, in sicer Scott Redding (Ducati) s 104 točkami.