
Podobno za Yamaho ni prav spodbuden pogled na lestvico točkovanja za naslov svetovnega prvaka, saj je na prvem mestu Marc Marquez, za njim je Dani Pedrosa (oba Honda), na naslednjih dveh mestih je naveza Yamahe, Jorge Lorenzo na tretjem in Valentino Rossi na četrtem mestu.
Aktualni prvak Lorenzo je v letošnji sezoni slavil trikrat, nazadnje sredi junija na dirki za VN Katalonije, nato je na naslednji dirki vse tekmece ugnal Rossi (VN Nizozemske), nato pa je sledila Marquezova serija s štirimi zaporednimi zmagami. Tudi na zadnji dirki v Brnu sta bila na prvih dveh mestih Marquez in Pedrosa, Lorenzo je bil tretji. "V Silverstonu moramo narediti več, rezultat na VN Češke ni bil slab, vendar želimo več in v Silverstonu se želimo maščevati. To je zelo hitra steza in bi morala ustrezati značilnostim našega motocikla. V preteklosti smo imeli dobre izide, zato gremo na dirko z optimizmom," pravi direktor moštva Yamahe Massimo Meregalli.

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.