Šport

Nash ne bo igral na SP

Vancouver, 16. 08. 2002 00.00 1 min branja 0

Steve Nash

Kanadski košarkar Steve Nash, član moštva Dallas Mavericks lige NBA, je odpovedal nastop za reprezentanco na svetovnem prvenstvu, ki bo od 29. avgusta do 8. septembra potekalo v Indianapolisu.

Steve Nash
Steve Nash
FOTO: Reuters

Nash je dejal, da ni dovolj dobro fizično in psihično pripravljen. "Odločil sem se, da ne bom igral. Odločitev je bila zelo težka, saj sem si želel sodelovati v izbrani vrsti. Poleg tega je ta korak najboljši za mojo nadaljnjo kariero, pa tudi za igranje na olimpijskih igrah. Če bi igral v Indianapolisu, bi to ogrozilo moj nastop na OI," je še povedal kanadski organizator igre.

"Popolnoma podpiram Stevovo odločitev. Ko sem ga opazoval na treningih, sem videl, da v tem trenutku ni sposoben odigrati na svoji najboljši ravni. Spoštujemo, kar je naredil v preteklih desetih letih, toda zanj je najbolje, da si vzame čas in se pripravi na sezono v NBA," je izjavil kanadski selektor Jay Triano.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1419