Portland, 07. 02. 2007 11.06 |

V noči na sredo so v košarkarski ligi NBA odigrali pet tekem. Pri Phoenixu je vlogo Nasha prevzel Barbosa.

Brazilec Leandro Barbosa
Brazilec Leandro Barbosa FOTO: Reuters

Košarkarji Phoenixa so si šele po podaljšku košarkarske lige NBA priigrali zmago v Portlandu s 109:102, zmage v gosteh pa se je veselil tudi Houston, ki je ugnal Memphis z 98:90. New York je na domačem igrišču premagal Los Angeles Clippers s 102:90, Detroit je bil boljši od Bostona s 109:102, Milwaukee pa od Orlanda s 116:111.

Brazilec Leandro Barbosa je v odsotnosti poškodovanega Steva Nasha prevzel odgovornost na svoja pleča in v drugem polčasu ter podaljšku dosegel 23 od skupno 25 točk za Phoenix. Izdatno pomoč je imel v Amaru Stoudemiru, ki je bil s 36 točkami najbolj učinkovit strelec dvoboja, svoj delež pa sta prispevala tudi Raya Bell (15) in Shawn Marion (12 točk in 13 skokov). Pri gostiteljih sta bila najbolj učinkovita Zach Randolph (33) in Brandon Roy (27).

Houston je na krilih Tracyja McGradyja (33) in Juwana Howarda (17) ugnal Memphis. V domači ekipi je vse slonelo na Špancu Pau Gasolu, njegovih 30 točk, 13 skokov in pet blokad pa ni zadostovalo za končno zmago. Detroit je na domačem igrišču premagal Boston, najbolj udarna moža domačega moštva pa sta bila Chauncey Billups s 24 ter Antonio McDyess, ki je 18 točk dosegel v pičlih 20 minutah. Boston je doživel že 15. zaporedni poraz (nazadnje je slavil 5. januarja).

Jamal Crowford in Eddy Curry sta dosegla največ točk za Kratkohlačnike (oba po 23), največ zaslug za zmago nad Los Angeles Clippersi pa si lasti organizator igre Stephon Marbury, ki je v drugem polčasu dosegel 12 od 15 točk. V kalifornijski ekipi je bil najbolj učinkovit Elton Brand z 22 točkami in 13 skoki. Milwaukee je na domačem igrišču premagal Orlando, prvo ime dvoboja pa je bil Ruben Patterson s 27 točkami. V gostujoči ekipi se je izkazal Dwight Howard z 21 točkami in 11 skoki.

||Detroit Pistons - Boston Celtics| 109:102
New York Knicks - Los Angeles Clippers| 102:90
Memphis Grizzlies - Houston Rockets| 90:98
Milwaukee Bucks - Orlando Magic| 116:111
Portland Trail Blazers - Phoenix Suns| 102:109 (podaljšek)||