
Primož Brezec je v velikem slogu prevzel vodilno vlogo v ekipi, potem ko se je v tretji četrtini tekme med Charlottom in Sacramentom poškodoval prvi skakalec "risov" Emeka Okafor. S petimi točkami v podaljšku, skupaj jih je dosegel 26, kar je njegov najboljši dosežek v letošnji sezoni in le točka manj od rekorda kariere (proti Miamiju letos marca), je praktično sam pometel s "kralji" in svoji ekipi zagotovil sedmo zmago v prvenstvu. Srečanje je zaključil z metom 9:13 in osmimi skoki.
"Tekmeci so mi dovolili nekaj lahkih, odprtih metov, ki so mi dvignili samozavest, nato pa je bilo vse tako enostavno," je komentiral Brezec, ki bo tudi v prihodnjih tekmah v osrednji vlogi, saj bo moral Okafor zaradi poškodbe gležnja počivati vsaj še nekaj dni. Charlotte Bobcats bi morali srečanje odločiti že v rednem delu, saj so bili vseskozi v ospredju - največ s 67:59 po delnem izidu 14:2 v tretji četrtini -, toda poškodba tretjega strelca ekipe je gostom ponudila priložnost za preobrat.

V podaljšku pa vendarle ni bilo dvomom o zmagovalcu: koš in dodatni prosti met Brezca je pomenil niz 7:0 in prepričljivo vodstvo Charlotta že po dveh minutah in 15 sekundah igre. Poleg Okaforja bodo na naslednji tekmi proti Chicagu manjkali še Kareem Rush, Jake Voskuhl in Melvin Ely.
Memphis - Detroit
Gledalci v Memphisu so videli kar dva podaljška, na njihovo žalost pa tudi poraz domače ekipe proti podprvakom iz Detroita, ki so zabeležili četrti zaporedni uspeh. Chauncey Billups (30 točk) je šele v tretjem poskusu upravičil naziv "Mr. Big Shot". Prva dva poskusa za zmago ob koncu rednega dela in prvega podaljška je zgrešil, tretjega tik pred iztekom drugega podaljška pa je ob nekoliko šibki obrambi Damona Stoudamireja spravil skozi obroč.
Navkljub porazu pa si je največ čestitk prislužil Pau Gasol - 32 točk, 13 skokov. Trener zmagovalne ekipe Flip Saundres je dejal: "Odličen je. Čeprav smo ga uspešno odrezali od ekipe, je odigral izjemno dobro. Nekaj njegovih potez je bilo enostavno fantastičnih."
Preostale tekme
Na ostalih prizoriščih je bilo manj napeto. Toronto, najslabša ekipa lige, je v Orlandu presenetljivo dosegel peto zmago (Chris Bosh 19 točk, 13 skokov, Morris Peterson 19 točk/Steve Francis 20 točk), Boston pa je pred domačimi gledalci zlahka odpravil Golden State Warriors, kljub 27 točkam in 12 skokom Troya Murphyja, 24 Barona Davisa in 23 Jasona Richardsona, kajti pri Bostonu je kar šest igralcev doseglo ali preseglo mejo desetih doseženih točk - Ricky Davis 21, Paul Pierce 19, Mark Blount 17, Marcus Banks 16, Al Jefferson 13 in Raef LaFrentz 10.
V domači dvorani so slavili tudi Seattle Supersonics (proti Washingtonu), pri katerih sta izstopala Rashard Lewis (30 točk) in Ray Allen (24).
Izidi:
Orlando Magic - Toronto Raptors 90:92
Charlotte Bobcats - Sacramento Kings 106:103 (podaljšek)
Seattle SuperSonics - Washington Wizards 111:101
Memphis Grizzlies - Detroit Pistons 104:106 (dva podaljška)
Boston Celtics - Golden State Warriors 109:98