NBA: Brezec slavil v gosteh

Toronto, 05. 11. 2007 12.22 |

Rašo Nesterović, slovenski košarkar v dresu kanadskega NBA moštva Toronto, je skupaj s soigralci po podaljšku izgubil z Bostonom (98:95).

Rašo Nesterovič
Rašo Nesterovič FOTO: Reuters

Nesterović je na tekmi v 11 minutah zbral štiri točke in tri skoke. Medtem pa je Primož Brezec v dresu Charlotte Bobcats na gostovanju pri Miami Heat v 22 minutah k zmagi Risov (90:88) prispeval dve točki, dva skoka in podajo. Zmagali so tudi Los Angeles Lakers proti Utah Jazz (119:109), a slovenski košarkar Saša Vujačić ni dobil priložnosti za igro.

V preostalih tekmah so Los Angeles Clippers s 115:101 premagali Seattle SuperSonics, New York Knicks so bili s 97:93 boljši od Minnesota Timberwolves, Detroit Pistons pa zgolj za točko (92:91) od Atlanta Hawks. Denver Nuggets so v domači dvorani z 88:93 klonili proti New Orleans Hornets, domačo zmago pa so vknjižili še Phoenix Suns, ki so na krilih veterana Steva Nasha s 103:92 premagali Cleveland Cavaliers.

Ostrostrelec moštva Boston Celtics Ray Allen je bil sinoči v Kanadi krvnik domače ekipe Toronto Raptors. Allen je eksplodiral v podaljšku, kjer je dosegel 12 od svojih skupaj 33 točk, vključno s sedmo trojko večera 2,6 sekunde pred piskom sirene. Potem ko so domači košarkarji po trojki TJ-ja Forda 4,4 sekunde pred koncem poravnali izid na 95, so gosti vzeli odmor. Allen je nato prejel lepo podajo Paula Piercea in z leve strani zadel odločilni koš za zmago.

Kevin Garnett je deset od svojih 23 točk k zmagi prispeval v podaljšku, temu dosežku pa dodal še 13 skokov, medtem ko je Pierce končal pri 13 točkah. Prvi strelec domačega moštva, sicer vodilne ekipe atlantske skupine, je bil Ford z 32 točkami, Chris Bosh pa je tekmo končal pri 19 točkah in desetih skokih.

Kevin Garnett je v podaljšku dosegel kar 10 točk.