NBA: Gasol zasenčil Bryanta

New York, 06. 02. 2008 10.49 |

STA, T.Š.
3

Španec Pau Gasol je izjemno uspešno debitiral v dresu Los Angelesa. Lakersi so v gosteh gladko ugnali Netse.

Pau Gasol
Pau Gasol FOTO: Reuters

Moštvo New Jersey Nets je v krizi, tokrat so doma izgubili proti Los Angeles Lakersom. Boštjan Nachbar ima polno zaupanje trenerja Netsov, saj je v 28 minutah dosegel dvojni dvojček, 19 točk (met iz igre 7:11, trojke 4:5) in deset skokov, dodal dve podaji ter igro zapustil s šestimi osebnimi napakami. Dravograjčan je bil drugi strelec New Jerseyja za Vinceom Carterjem (27 točk).

V dresu Lakersov je že na prvi tekmi zablestel novinec v moštvu Pau Gasol. Španec je z učinkom zasenčil prvega zvezdnika moštva Kobeja Bryanta, ki je dosegel vsega šest točk, kar je najmanj v zadnjem letu, tako da so ga poleg Gasola prehiteli še trije moštveni kolegi - Derek Fisher je zbral 28 točk, Vladimir Radmanović 16 in Lamar Odom 14.

Gasol je po tekmi povedal, da je bil presenečen, ker mu je trener Phil Jackson le po enem treningu z novimi soigralci namenil tako visoko minutažo ter dodal, da se je v drugem polčasu počutil povsem domače. Bryant pa je novinarjem dejal: "Tekmeci bodo morali odslej prilagoditi obrambo, saj je Gasol igralec, ki lahko dosega koše ali pa podaja. Tokrat se je znašel v vlogi strelca in vsem nam je olajšal pot do zmage."

Bryant, ki je imel na zadnjih sedmih tekmah povprečje 34 točk, je tokrat zadel le tri od 13 poskusov, od tega 2:11, potem ko si je v naletu z Jasonom Kiddom v drugi četrtini poškodoval prst na roki. "Telo je šlo v eno smer, prst v drugo. Je precej otečen in občutek imam, kot da imam samo štiri prste," je dejal Bryant. Saša Vujačić je igral 16 minut, v statistiko pa vpisal tri točke (met iz igre 1:6) ter eno ukradeno žogo.

Vedno glasnejše so govorice, da želi Kidd zapustiti Netse in nadaljevati kariero v moštvu, ki se bo borilo za naslov prvaka. Ko je govora o prestopih je prav mogoče, da bo Miami, ki je prav tako v rezultatski krizi zapustil center Shaquille O'Neal, ki naj bi v Phoenixu zamenjal Shawna Mariona.

Na preostalih srečanjih je osrednjo vlogo znova odigral LeBron James. Cleveland je namreč po njegovi kompletni predstavi - 33 točk, 12 podaj, devet skokov, pet ukradenih žog - drugič v sezoni premagal najboljšo ekipo lige Boston Celtics (114:113). Najboljši igralec lige je izjemno predstavo prikazal le dan po tem, ko je moral na sodišču v Clevelandu in plačati 259 dolarjev, ker so ga policisti na njegov 23. rojstni dan (30. decembra) ustavili, ko je po avtocesti vozil 163 kilometrov na uro.

V derbiju zadnjeuvrščenih ekip centralne in jugozahodne skupine je Milwaukee slavil v Memphisu. Gostje so prekinili niz treh porazov, gostitelji, ki so v zadnjih dveh minutah zapravili pet točk naskoka, pa so izgubili četrtič zapored.

Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 114:113
Indiana Pacers - San Antonio Spurs 89:116
Philadelphia 76'ers - Washington Wizards 101:96
New Jersey Nets - Los Angeles Lakers 90:105
Memphis Grizzlies - Milwaukee Bucks 97:102