NBA: Nachbar edini z zmago

New York, 07. 11. 2007 09.09 |

Od NBA moštev za katera so nastopili slovenski košarkarji je zmagal le New Jersey.

Pod NBA koši je priložnost na parketu dobila četverica slovenskih košarkarjev, edini je tekmo iz klopi Sacramenta spremljal Beno Udrih, ki ga pesti poškodba roke. Od moštev s slovenskimi igralci, ki so dodali svoj delež na igrišču, je zmagal le New Jersey.

Phoenix je tudi po zaslugi Steva Nasha premagal Charlotte Primoža Brezca.
Phoenix je tudi po zaslugi Steva Nasha premagal Charlotte Primoža Brezca. FOTO: Reuters

Charlotte Primoža Brezca je gladko izgubil doma proti Phoenixu, slovenski center pa je v šestih minutah ostal brez točke, dosegel pa je eno točko. New Jersey je za pet točk ugnal Atlanto, dobro minutažo (23 minut) pa je solidno izkoristil Dravograjčan Boštjan Nachbar, ki je dosegel sedem točk, tri podaje in dva skoka.

Toronto je proti Milwaukeeju izgubil kar za 27 točk.
Toronto je proti Milwaukeeju izgubil kar za 27 točk. FOTO: Reuters

Toronto je gostoval pri Milwaukeeju in izgubil kar za 27 točk, center Rašo Nesterović je v petih minutah ostal brez točke, v statistične rubrike pa je vpisal dva skoka. Los Angeles je doma izgubil proti New Orleansu, branilec Aleksander Vujačič pa je v 11 minutah dosegel pet točk, dve podaji in skok.

Golden State Warriors - Cleveland Cavalires 104:108
Los Angeles Lakers - New Orleans Hornets 104:118 Sacramento Kings - Seattle Supersonics 104:98