Šport

NBA: Nachbar solidno

New York, 12. 11. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Nachbar je na parketu prebil 30 minut, a je bila Minnesota boljša od njegovih Raket.

Boštjan Nachbar je na igrišču prebil 30 minut
Boštjan Nachbar je na igrišču prebil 30 minut FOTO: Reuters

Košarkarji v ligi NBA so preživeli miren dan, saj je igralo le šest moštev. Od peterice slovenskih "legionarjev" na drugi strani luže je tokrat nastopil le Boštjan Nachbar, ki je dobro izkoristil igranje v prvi peterki Houstona in v 30 minutah zbral 11 točk in štiri skoke, a so njegove Rakete vseeno izgubile z Minnesoto. Miami je klonil proti Dallasu in razpoloženemu Dirku Nowitzkemu, Denver pa je premagal Detroit s 117:109.

Miami Heat - Dallas Stars 93:113

Shaq ni mogel pomagati moštvu iz Miamija
Shaq ni mogel pomagati moštvu iz Miamija FOTO: Reuters

Miamiju na tekmi z Dallasom nista pomagala niti domača dvorana niti letošnja velika okrepitev Shaquille O'Neal. Nekdanji Jezernik ni igral slabo, dosegel je 22 točk in dodal deset skokov, toda vlogo prvega zvezdnika je moral prepustiti Nemcu Dirku Nowitzkemu. Odlično igro je Nowitzki kronal s kar 41 točkami, podobno kot Shaq je zbral deset skokov, predvsem pa je bil bistveno natančnejši s črte prostih metov (13-13, O'Neal le 6-14). Gostom je do zmage pomagal še Marquis Daniels z 22 točkami, pri domačih pa je imel vlogo glavnega pomočnika Dwayne Wade z 20 točkami, a je moral sedem minut pred koncem z igrišča zaradi poškodbe gležnja. Miami je tako prvič letos izgubil, obenem pa je bil to njihov prvi domači poraz po 14 zaporednih zmagah.

Houston Rockets - Minnesota Timberwolves 91:96

Tudi v Houstonu domači košarkarji niso zmagali. Kevin Garnett je bil le za eno podajo prekratek, da bi dosegel trojnega dvojčka (20 točk, 17 skokov, 9 podaj) in bil glavni krivec za poraz domačih. Poleg Sama Casella (18 točk) je velik delež prispeval še Eddie Griffin, nekdanji član Houstona, s pomembno trojko v zadnji četrtini. Domači košarkarji so še vedno brez prvega strelca Tracyja McGradyja, zato je priložnost dobil Boštjan Nachbar, ki je tekmo začel v prvi peterki. V prvem polčasu je dosegel 11 točk, nato pa se mu je strelsko ustavilo. Skupno je na igrišču prebil 30 minut, ob metu 4:10 je imel še štiri skoke. Pri Houstonu je Kitajec Yao Ming dosegel 25 točk, od tega 19 v drugem polčasu.

Denver Nuggets - Detroit Pistons 117:109

Le v Denverju so domači gledalci prišli na svoj račun; ob zmagi domačih košarkarjev so na delu videli še dva zelo razpoložena igralca. Carmelo Anthony je tekmo končal s 34 točkami, sedmimi skoki in petimi podajami. Earl Boykins je dosegel rekord kariere z 32 točkami. Predvsem po njuni zaslugi so domači košarkarji prekinili niz treh porazov in ugnali Detroit, pri katerem je izstopal Richard Hamilton s 25 točkami.

Izidi:

Miami Heat - Dallas Stars 93:113
Houston Rockets - Minnesota Timberwolves 91:96
Denver Nuggets - Detroit Pistons 117:109

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.