NBA: Najboljši Brezec

Washington, 17. 01. 2006 10.29 |

V košarkarski ligi NBA je bilo na sporedu kar dvanajst tekem, na igrišča pa je stopilo vseh pet slovenskih igralcev.

Obračun med moštvi New Jersey Nets in Indiana Pacers se je končal s petimi točkami razlike FOTO: Reuters

Med vsemi se je statistično najbolj izkazal Primož Brezec, ki je za Charlotte v 28 minutah dosegel 18 točk, vendar je Sežančan edini med njimi igrišče zapustil sklonjenih glav. New Orleans Hornets, za katerega igra tudi Boštjan Nachbar, je v gosteh premagal Charlotte s 107:92, Štajerec pa je preživel na igrišču le dve minuti in ni dosegel nobene točke. San Antonio je v gosteh premagal Memphis s 93:83. Rašo Nesterovič je v petnajstih minutah dosegel štiri točke ter po dva skoka in blokadi, Beno Udrih pa se v minuti ni uspel vpisati med strelce. Jezernik Saša Vujačič je v dvoboju z Miamijem na igrišču preživel dvanajst minut, v tem času pa ni prispeval nobene točke za zmago s 100:92.

Brezec je bil z 18 točkami najbolj učinkovit strelec Charlotta, a Nachbarjev New Orleans je imel večje število razpoloženih igralcev. Dobro dnevno formo je prikazal predvsem Chris Paul s 24 točkami, 7 skoki in 6 podajami, izdatno pomoč pa je imel v Davidu Westu, ki je prispeval 22 točk in 11 skokov. Francoski ideolog igre San Antonia Tony Parker je bil prvo ime dvoboja v mestu Elvisa Presleyja, saj je dosegel 28 točk s fantastičnim odstotkom meta - 12:13. Argentinec Manu Ginobili jih je prispeval 15, Tim Duncan pa je dosegel že trideseti dvojni dvojček v tej sezoni (13 točk in 12 skokov). Učinek obeh slovenskih košarkarjev je bil bolj slab, v domači ekipi pa je bil najbolj učinkovit Španec Pau Gasol s 25 točkami.

Primož Brezec je za Charlotte v 28 minutah igre dosegel 18 točk, 3 skoke in eno blokado, Boštjan Nachbar pa za New Orleans le en skok. Radoslav Nesterovič je za San Antonio v 15 minutah igre dosegel štiri točke, 2 skoka in 2 blokadi, Beno Udrih pa ni zadel nobenega koša. Saša Vujačič je v dvanajstih minutah igre zabeležil le 3 skoki za LA Lakerse.

Ena osrednjih tekem je bila v mestu angelov, kjer je LA Lakers v izenačenem obračunu ugnal Miami s 100:92. Nostalgični ljubitelji košarke iz Kalifornije so seveda pozdravili najbolj elegantnega ameriškega trenerja Pata Rileyja in orjaka Shaquilla O'Neala, ki sta v preteklosti pustila globoke sledi v kalifornijski ekipi, oba pa je z zelo dobro predstavo zasenčil Kobe Bryant s 37 točkami. V ekipi iz Floride je bil najboljši Dwyane Wade s 34 točkami.

Dallas je na domačem igrišču brez večjih težav ugnal Milwaukee s 114:95, po dobri stari navadi pa je bil najboljši Nemec Dirk Nowitzki s 35 točkami. Golden State je dokaj prepričljivo premagal Seattle s 109:93, najboljša ekipa v dosedanjem delu Detroit pa Boston s 94:84. LA Clippers je šele v podaljšku strl odpor Utaha s 102:93, New Jersey pa po hudem boju Indiano s 97:92. Washington je gladko opravil s Philadelphio (104:76), nekoliko težje Atlanta s Houstonom (94:83). Dve tekmi sta se končali z zmagama gostujočih ekip: Denver je v vetrovnem mestu premagal Chicago s 97:94, Minnesota pa New York s 96:90.

LA Lakers - Miami Heat 100:92
Dallas Mavericks - Milwaukee Bucks 114:95
Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 83:93
Golden State Warriors - Seattle SuperSonics 109:93
Detroit Pistons - Boston Celtics 94:84
LA Clippers - Utah Jazz 102:93
New Jersey Nets - Indiana Pacers 97:92
Chicago Bulls - Denver Nuggets 94:97