NBA: Ostroge povišale vodstvo

San Antonio, 06. 05. 2004 00.00 |

V severnoameriški poklicni košarkarski ligi NBA je bila na sporedu le ena tekma.

(Foto: Reuters)
(Foto: Reuters) FOTO: Reuters

San Antonio, moštvo slovenskega centra Radoslava Nesteroviča, je na v pravi poslastici domačem igrišču premagal Los Angeles Lakers s 95:85 in vodstvo v zmagah povišal na 2:0. Francoski organizator igre teksaškega moštva Tony Parker je bil s 30 točkami osrednja osebnost dvoboja v SBS Centru, slovenski športnik z najdonosnejšo pogodbo pa je v 37 minutah dosegel devet točk (met za dve točki 4:7, prosti meti 1:4), pobral šest žog pod obema obročema (štiri v obrambi in dve v napadu), dvakrat asistiral in tekmecem podelil eno blokado.

Parker je v zadnji četrtini dosegel osem od skupno tridesetih točk, kar je njegov najboljši izkupiček na tekmah končnice NBA. Ob razpoloženemu ideologu igre Ostrog je bila odločilna izvrstna obramba, v kateri je znova zelo vidno vlogo odigral ljubljanski center. Njegov neposredni tekmec po igralnem položaju, Shaquille O'Neal, je bil resda najbolj učinkovit košarkar dvoboja z 32 točkami (ob sijajnem odstotku meta 15:21) in 15 skoki, toda "Mali bojevnik" ni imel velike pomoči soigralcev. Njegov sloviti partner Kobe Bryant je dosegel le 15 točk, neuničljivi "Poštar" Karl Malone pa 13. V domači ekipi je bil poleg Parkerja strelsko razpoložen Tim Duncan s 24 točkami, Argentinec Manu Ginobili pa jih je dodal 15.