Šport

NBA: Poraz Toronta

New York, 24. 11. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

V severnoameriški košarkarski ligi je bilo sinoči odigranih šest srečanj lige NBA.

Toronto je s 46,2-odsotnim izkupičkom na prvih trinajstih tekmah sezone med slabšimi ekipami lige, kar je, kot pravijo v klubu, posledica številnih namigovanj o prestopih. "Seznam odvečnih igralcev je predolg, da bi lahko ekipa normalno igrala. Celo tisti, ki imamo mirno vest, smo pod njihovim vplivom," je dejal prvi zvezdnik Vince Carter (15 točk). Na seznamu so Antonio Davis, Morris Peterson, Jerome Williams in Alvin Williams. Ker je Toronto že četrtič letos dosegel manj kot 70 točk (skupno v zgodovini kluba osemkrat), so imeli Toni Kukoč (15 točk) in soigralci iz Milwaukeeja lahko delo, da so prekinili niz treh zaporednih porazov. Hrvat je v drugi četrtini skoraj sam naredil delni izid 11:0, popeljal svoje na 31:21, in jih mirno zadržal v prednosti, saj domačini do konca tekme niso prišli na manj kot osem točk zaostanka.

Vince Carter
Vince Carter FOTO: Reuters

Še bolj boleč je bil za domače gledalce poraz Detroita, ki bi z zmago prišel na tretje mesto v ligi. Pravzaprav so jo imeli gostitelji že v žepu, ko je sedem sekund pred koncem na črto prostih metov stopil Chauncey Billups. Z 92-odstotnim izvajanjem prostih metov sodi med najbolj natančne v ligi, toda sinoči se mu je desnica zatresla in oba poskusa, ki bi domačinom prinesla tri točke naskoka, sta končala izven obroča. Po minuti odmora je New Orleans izvedel naučeno akcijo, ki jo je z zabijanjem v zadnji sekundi končal Baron Davis (18 točk).

Tesni sta bili tudi tekmi v Oaklandu in Seattlu, zlasti prva med Golden Stateom in Portlandom, v kateri nobena ekipa ni imela več kot šest točk prednosti. Bolje odigrana zadnja minuta je Bojevnikom prinesla prekinitev niza petih porazov. Erick Dampier je sedmič zapored dosegel dvojnega dvojčka (11 točk, 17 skokov). Čeprav so rezervni igralci Seattla zabeležili vsega eno točko, so Supersonicsi po zaslugi Vladimirja Radmanoviča (25 točk) dosegli sedmo zmago. 208 centimetrov visoki Srb je dal zadnjih 11 točk, iz igre je metal 10:19, trojke pa 4:8.

Vlogo favoritov sta brez težav upravičila Sacramento in Los Angeles Lakers. Medtem ko so slednji igrali brez O'Neala, ki ima poškodovano mišico, in zlahka dosegli 22 zaporedno zmago doma in šesto v zadnjih sedmih tekmah, je Sacramento nastopil z vsemi razpoložljivimi igralci. Predrag Stojakovič je za sedmo zaporedno domačo zmago prispeval 21 točk, velik delež pa je s 15 od svojih 18 točk v drugi četrtini dodal Anthony Peeler.

Izidi:

Toronto Raptors - Milwaukee Bucks 62:82
Detroit Pistons - New Orleans Hornets 80:81
Golden State Warriors - Portland Trail Blazers 78:72
Sacramento Kings - Chicago Bulls 110:99
Seattle Supersonics - Washington Wizards 88:85
LA Lakers - Memphis Grizzlies 121:89

  • Komplet za igrivo učenje
  • Šolski koledar
  • Šolski nahrbtnik
  • Beležka s puhastim videzom / Svinčnik s čopki
  • Šolska peresnica
  • Šolska torba
  • Namizna svetilka
  • Pisala z gelom
  • Vodene barvice
  • Zvezek A4
  • Otroška budilka
  • Izbor čopičev
  • Peresnica
  • Otroški nahrbtnik
  • Šestilo / komplet za geometrijo