NBA: Spursi povedli

San Antonio, 03. 05. 2004 00.00 |

Košarkarji San Antonia in Los Angeles Lakersi so že odigrali prvo polfinalno tekmo dvoboja, ki bo določil enega od finalistov zahodne konference.

San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers
San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers FOTO: Reuters

Branilci naslova so bili pred domačim občinstvom uspešnejši z 88:78, slovenski reprezentant v njihovi vrsti Rašo Nesterovič pa je v 31 minutah igre dosegel deset točk (met iz igre 5:11) in šest skokov. V drugi nedeljski tekmi sta se merila New Orleans in Miami, ki pa še vedno igrata obračun prvega kroga. Hornetsi so uspeli z domačo zmago z 89:83 izsiliti še sedmo tekmo.

V moštvu San Antonia sta blestela Tony Parker, ki je dosegel 20 točk, še bolj pa prvi zvezdnik Tim Duncan, ki je z 12 od skupaj 30 točk ter neprebojno obrambo celotne ekipe v zadnji četrtini strl odpor Jezernikov. Nedvomno bodo zelo izenačene tudi naslednje tekme teh dveh ekip, saj med njima ni nobenih skrivnosti. V končnici sta se namreč moštvi, ki sta pobrali vseh zadnjih pet naslovov, spopadli tudi vselej v zadnjih štirih sezonah. "Med nami ne more biti presenečenj. Vsa skrivnost je v tem, da greš na igrišče z jasnim načrtom, ga skušaš uresničiti ter, da verjameš v svoje poslanstvo. Po moje smo vse to na prvi tekmi naredili odlično," pravi dvakratni MVP najmočnejše lige na svetu Duncan, ki je od 18 metov zadel enajstkrat in nanizal še enajst skokov. V ekipi iz Los Angelesa je bil z 31 točkami in desetimi skoki najboljši Kobe Bryant, medtem ko je Shaquille O'Neal tekmo končal z 19 točkami, 13 skoki in petimi blokadami.

Hornetse sta pred dokončnim slovesom od letošnjega prvenstva vsaj še za nekaj dni rešila najbolj izkušena moža P.J. Brown in George Lynch, ki sta na šesti tekmi proti Miamiju zadela vsak po 16 košev. Za izenačen izid 3:3 se lahko obe ekipi zahvalita domačim dvoranam, saj sta uspeli ostati nepremagani. Toda zdaj zahtevna naloga čaka igralce New Orleansa, ki morajo na odločilno tekmo v Miami, kjer domače moštvo ni izgubilo že zadnjih 15 tekem. Tokrat sta bila najboljša v ekipi Vročic novinec Dwayne Wade s 27 in Eddie Jones z 21 točkami.