New Jersey v finale vzhoda

Washington, 03. 05. 2003 00.00 |

New Jersey Devilsi so se s četrto zmago proti Tampa Bayu uvrstili v finale vzhodne konference NHL. Devilsi so skupaj slavili s 4:1 in v finalu čakajo na zmagovalca dvoboja med Philadelphio in Ottawo. Na drugi petkovi tekmi je Vancouver v gosteh premagal Minnesoto in skupno vodstvo povišal na 3:1.

New Jersey Devils - Tapma Bay Lightning
New Jersey Devils - Tapma Bay Lightning FOTO: Reuters

New Jersey Devilsi so se tretjič v zadnjih štirih letih uvrstili v finale vzhodne konference. Odpor Tampe so zlomili v petih tekmah, najtrši oreh pa je bila prav zadnja, ki se bo v zgodovino zapisala kot druga najdaljša v klubski zgodovini Devilsov. Potem ko sta v prvi tretjini zadela Nikita Aleksejev za goste in Scott Niedermayer za domačine, sta mreži obeh vratarjev do konca rednega dela ostali nedotaknjeni. Odločitev je padla šele v tretjem podaljšku, usodo Tampe pa je v 12. minuti zapečatil Grant Marshall. "Samo tolkel sem po ploščku. Moji zadetki niso najlepši, a zadovoljen sem, če gol sploh dosežem. Med premori sem ves čas razmišljal, kako lepo bi bilo doseči odločilni zadetek," je povedal Marshall. Devilsi so od leta 1995 v krogu najboljše četverice igrali štirikrat, trikrat jim je uspel preboj v finale, dvakrat pa so dvignili Stanleyjev pokal. Tokrat v finalu konference čakajo na zmagovalca zaenkrat izenačenega dvoboja (2:2) med Philadelphio in Ottawo.

Vancouver in Minnesota sta v dvorani Wildov igrala četrto tekmo, že tretjo zmago pa so vknjižili gostje. Za domačine je ob koncu prve tretjine zadel Marian Gaborik, Minnesota pa je minimalno vodstvo obdržala do tretje tretjine. Po dveh minutah zadnjega dela je sledilo izenačenje preko Matta Cooka, minuto kasneje je še enkrat zadel Marian Gaborik, dve minuti pred iztekom rednega dela pa je za podaljšek poskrbel Ed Jovanovski. Kanadčanom se je na sredini podaljška ponudila velika priložnost štirih minut igre z igralcem več in 18 sekund pred iztekom kazni domačinov so jo preko Brenta Sopela tudi izkoristili. Peta tekma bo v ponedeljek v Vancouvru.