NHL: 500. gol Bondre

New York, 23. 12. 2006 11.26 |

Hokejist Peter Bondra se je v ligi NHL v Chicagu 500. gola v karieri veselil v zadnji tretjini.

Hokejisti v ligi NHL so v noči na soboto odigrali pet tekem. Najbolj je večer zaznamoval Peter Bondra, ki je ob zmagi Chicaga nad Torontom s 3:1 dosegel 500. gol v najmočnejši ligi na svetu. Najvišjo zmago je dosegla Carolina, ki je ekipo New York Islanders premagala s 5:1, Detroit je bil s 3:1 boljšo od Minnesote, Columbus s 3:2 od Vancouvra, Washington pa je bil edini, ki je izgubil doma, saj se je New Jersey v prestolnici veselil uspeha s 4:1.

Veselja Petra Bondra po 500. golu
Veselja Petra Bondra po 500. golu FOTO: Reuters

Peter Bondra se je v Chicagu 500. gola v karieri veselil v zadnji tretjini, ko se je dobro znašel po strelu Jassna Cullimora in odbit plošček potisnil v gol. Z zadetkom je postal 37. igralec te severnoameriške lige s 500 in več doseženimi goli. Za zmagovalce sta zadela še Brent Seabrook in Bryan Smolinski. Slednji je bil uspešen, ko so imeli gostitelji igralca manj na ledu, razpoložen pa je bil tudi vratar Nikolaj Habibulin, ki je ubranil 25 strelov na svoj gol. Ugnal ga je le John Pohl, ko je imel Toronto številčno prednost na ledeni ploskvi.

New Jersey se je z zmago v Washingtonu povzpel na prvo mesto v atlantski skupini, kjer je bila pred tem ekipa Rangers iz New Yorka. Vnovič je bila ključna igra z igralcem več, New Jersey je namreč s številčno prednostjo zadel na zadnjih petih tekmah zapored, v Washingtonu pa je na ta način dosegel kar dva gola. Zmaga gostov je bila nekako pričakovana, saj so igralci New Jerseyja Washington premagali na zadnjih petih tekmah zapored.

V Severni Karolini je bil za najvišjo zmago večera, ko je Carolina ugnala moštvo Islanders iz New Yorka s 5:1, najzaslužnejši Rod Brind'Amour, ki je resda dosegel le en gol, dvakrat pa se je vpisal med podajalca. Gostitelji so bili izjemno učinkoviti z igralcem več, saj so na ta način dosegli kar štiri gole. Nazadnje so bili v tem elementu igre bolj uspešni pred štirimi leti, ko so jih na tekmi proti Detroitu na ta način dosegli pet. Spet se je izkazal tudi Justin Williams, ki je še na peti tekmi zapored dosegel gol.

V Detroitu je ključno vlogo pri zmagi gostiteljev nad Minnesoto odigral vratar Dominik Hašek s 34 obrambami, ključen pa je bil tudi gol Dana Clearyja v drugi tretjini z igralcem manj na ledu. Najtesneje je bilo v Colmbusu, kjer je Vancouver doživel tretji zaporedni poraz.

||Carolina Hurricanes | N.Y. Islanders | 5:1
Washington Capitals | New Jersey Devils | 1:4
Columbus Blue Jackets | Vancouver Canucks | 3:2
Detroit Red Wings | Minnesota Wild | 3:1
Chicago Blackhawks | Toronto Maple Leafs | 3:1||