NHL: Calgary v finalu končnice

Calgary, 04. 05. 2004 00.00 |

V edinem srečanju severnoameriške poklicne hokejske lige NHL v noči na torek so igralci Calgaryja z 1:0 po podaljšku ugnali prvake iz leta 2002, Detroit Red Wings.

(Foto: Reuters)
(Foto: Reuters) FOTO: Reuters

S skupnim izidom 4:2 v zmagah so se uvrstili v konferenčni finale letošnje končnice.

Vratar Miikka Kiprusoff je Calgaryju najprej z odličnimi obrambami zagotovil podaljšek, v katerem je stvari v svoje roke vzel napadalec Martin Gelinas in srečanje odločil v prid gostiteljev. Kiprusoff je pred golovo črto ustavil kar 38 strelov, Gelinas pa je dosegel svoj tretji zadetek v podaljšku, s čimer so se šestopostavljeni Flamesi po letu 1989 prvič znašli v finalu zahodne konference. Calgary je izkoristil priložnost in si zmago zagotovil že v šesti tekmi, Kiprusoff, ki je bil letos že trikrat nepremagan, pa je zmagoviti niz tako podaljšal na 149 minut in 11 sekund. Odločilni zadetek Gelinasa v 19. minuti podaljška in odlične obrambe Kiprusoffa so bile na koncu dovolj za zmago domačih, ki so sicer morali igrati brez poškodovanega kapetana Steva Yzermana. "Nasprotniki so pokazali več znanja, vendar smo mi na ledu delali trdo in na koncu se nam je ves trud obrestoval. Vsi člani moštva so prispevali svoje in zdaj je čas za veselje," je po srečanju menil Gelinas, ki je podobno pomemben gol dosegel že v dresu moštva Carolina Hurricanes leta 2002.

Detroit, ki v zadnjih sedmih sezonah trikrat osvojil tekmovanje za Stanleyjev pokal (1997, 1998, 2002), se je sicer v rednem delu s 109 točkami, kar je največ v ligi, dobro držal, končnica pa Red Wingsom ni bila po godu. V prvem delu zaključnega dela so bili v šestih tekmah še boljši od Nashvilla, Calgary pa je bil zanje pretrd oreh.