NHL: Domači zmagali

Denver, 09. 10. 2006 09.09 |

Hokejisti Colorado Avalanche so v domači dvorani zmagali v nogometnem slogu.

Severnoameriško hokejsko moštvo NHL Colorado Avalanche je v domači dvorani s 3:2 strlo odpor gostov iz Kanade, moštva Vancouver Canucks. Najzaslužnejši, da je zmaga ostala v Denverju, je bil napadalec Marek Svatoš, ki je dosegel svoja prva dva gola v sezoni 2006/07.

Moštvo Colorado Avalanche je strlo odpor gostujočih tekmecev.
Moštvo Colorado Avalanche je strlo odpor gostujočih tekmecev. FOTO: Reuters

Pri tem je Svatoš, ki je v novo sezono vstopil tudi z novo, daljšo palico, da bi imel več moči pri udarcu, na koncu igral tako grobo, da je palico skrajšal kar za nekaj centimetrov. Nova taktična poteza se ni obnesla, saj je bil napadalec le iz minute v minuto bolj jezen in razočaran, ko mu z daljšo palico nič ni šlo od rok. Pri svojem drugem golu tako palice sploh ni uporabil, raje si je pomagal kar z drsalko. Nato so sodniki sicer pozorno pregledali počasni posnetek in se odločili, da ta poteza ni bila namerna ter priznali gol.

"Če je to tisto, kar mi bo prinašalo dobro igro, bo moja hokejska palica iz dneva v dan krajša," je dejal slovaški hokejist Svatoš, ki je lansko sezono dosegel 32 zadetkov in na koncu priznal: "Drugi gol je bil res srečen, saj sem plošček kar brcnil naprej."

Vendar pa so se s tem sodniki oddolžili za zadetek, ki so ga razveljavili malo pred koncem druge tretjine. Ian Laperriere v dresu Colorado Avalanche je 9,2 sekunde pred koncem premagal gostujočega vratarja in že začel slaviti svoj 100. zadetek v ligi NHL, ko so sodniki gol razveljavili, ker naj bi ga dosegel z zapestjem. "Saj so le ljudje, zato niso nezmotljivi. Več škode bi naredili, če bi na koncu ravno zato izgubili, tako pa smo zmagali, zatorej nič ne de," je sodniško odločitev mirno sprejel Laperriere.

V Pepsi Centru so se med strelce vpisali še Wojtek Wolski za domače, za Vancouver Canucks pa sta zadela Daniel Sedin, ki je odigral svojo 400. tekmo v ligi NHL, ter Markus Naslund, ki mu manjka le še en gol, da bo dosegel mejo 300.

||Colorado Avalanche | Vancouver Canucks | 3:2||