Šport

NHL: Dosegel 500. zadetek

New York, 15. 10. 2006 11.40 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Napadalec Toronta Mats Sundin je dosegel svoj 500. zadetek v elitni hokejski ligi NHL.

Sobotne tekme severnoameriške hokejske lige NHL si bo najbolj zapomnil napadalec Toronta Mats Sundin, ki je dosegel tri gole, tudi v podaljšku za zmago proti Calgaryju, kar je bil njegov jubilejni 500. zadetek v NHL. Vratar Calgaryja Miikka Kiprusoff je bil ob njegovem strelu nemočen. "To je nekaj posebnega. Zapomnil si bom za vse življenje," je ob jubilejnem zadetku povedal švedski napadalec.

Še en poraz Kopitarjevega moštva

Mats Sundin je dosegel 500. gol v NHL
Mats Sundin je dosegel 500. gol v NHL FOTO: Reuters

Tudi drugi zaporedni dvoboj s še neporaženo najboljšo ekipo v njihovi pacifiški skupini se je za Los Angeles Kings končal s porazom. Potem ko so pred dvema dnevoma klonili prvič, je bilo moštvo Dallas Stars premočno tudi tokrat, zanimivo pa je, da je bil tudi izid enak, 1:4. 

Brenden Morrow je za Dallas zadel dvakrat, obakrat ob številčni premoči, Stephane Robidas pa je zbral tri podaje. Tretji gol je prispeval Mike Ribeiro, zadnjega pa Jere Lehtinen.

Vratar gostov Marty Turco je bil blizu "shutoutu", tekmi brez dobljenega zadetka, a so Kralji tri minute pred koncem, ob številčni premoči, le zmogli častni gol prek Michaela Cammallerija. Anže Kopitar je, podobno kot na prvi tekmi z Zvezdami, tudi tokrat ostal brez dosežene točke, potem ko jih je na svojih prvih treh dvobojih v NHL karieri nabral šest.

Kovalčuk se je prebudil

Pri Atlanti so se razveselili prvega gola Ilije Kovalčuka v letošnji sezoni. Ruski napadalec se je prebudil v tretji minuti podaljška na tekmi z Washingtonom, z zadetkom pa je pokvaril slavje rojaku v vrstah domačega moštva iz prestolnice Aleksandru Ovečkinu. Slednjemu so pred tekmo izročili priznanje za najboljšega novinca v lanski sezoni. Ovečkin je postal šele drugi igralec v NHL, ki je že v krstni sezoni dosegel več kot 50 golov in sto točk.

Moštvo Los Angeles Kings je na domačem ledu drugič zapored izgubilo z Dallasom z 1:4. Buffalo je premagal New York Rangers s 7:4, drugo newyorško moštvo Islanders pa je ugnalo Boston s 4:1. Montreal je po izvajanju kazenskih strelov doma izgubil z Ottawo z 2:3, Washington pa že po podaljšku z Atlanto s 3:4. Doma je izgubil tudi Pittsburgh, ki ga je premagala Carolina z 1:5, še slabše pa jo je odnesel Columbus, saj ga je Minnesota na njegovem terenu premagala s 5:0. Colorado je moral priznati premoč Edmontonu (3:4), Tampa je premagala Florido s 4:1, New Jersey Philadelphio s 3:2, St. Louis Chicago s 4:3, Nashville pa Phoenix s 4:1.

Vratar najboljši na ledu

New York Islanders se bolje znajdejo, kadar je v njihovih vratih drugi vratar Mike Dunham namesto Ricka DiPietra. Dunham je v obračunu z Bostonom ubranil 31 strelov in bil med najzasluženejšimi za slavje s 4:1, Jason Blake pa se je dvakrat vpisal med strelce.

Slabše so se odrezali mestni tekmeci Otočanov. Rangerji so v Buffalu klonili s 4:7, pokopal pa jih je Chris Drury, ki je prvič v karieri dosegel "hat trick".

Zmaga na krvavem ledu

Pittsburgh je visoko izgubil s Carolino, gostje pa si bodo tekmo bolj kot po zmagi s 5:1 zapomnili po poškodbi Trevorja Letowskega, ki je po naletu domačega igralca Colbyja Armstronga obležal nezavesten, na ledu pa je potem, ko so ga z nosili odpeljali v bolnišnico, zaradi ureznine na čelu ostala luža krvi.

S petimi goli v svoji mreži so tekmo končali tudi hokejisti Columbusa. Za Minnesoto, ki ima po petih zaporednih zmagah za seboj daleč najboljši začetek sezone v zgodovini kluba, je od petih golov dva prispeval Brian Rolston, vratar Manny Fernandez pa je s 24 obrambami zabeležil prvi letošnji "shutout".

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.