NHL: Kopitar brez točke

Los Angeles, 13. 10. 2006 09.42 |

Slovenec Kopitar se na četrti tekmi Kraljev iz Los Angelesa v ligi prvič ni vpisal med strelce in podajalce.

Slovenski hokejski up Anže Kopitar se na četrti tekmi Kraljev iz Los Angelesa v severnoameriški ligi NHL prvič ni vpisal med strelce in podajalce. Kralji so na svojem ledu morali priznati premoč Zvezd iz Dallasa, ki so zmagale s 4:1.

Ryan Smyth (na sredini) se veseli drugega gola za moštvo Edmonton Oilers
Ryan Smyth (na sredini) se veseli drugega gola za moštvo Edmonton Oilers FOTO: Reuters

Zvezde so mrežo Kraljev načele že v 19. sekundi tekme, ko je bil natančen Antti Miettinen. Pet minut pred koncem prvega dela igre je zadel še Mike Modano, v 22. minuti pa je na 0:3 povišal Brenden Morrow. S svojim prvim golom v najmočnejši ligi na svetu je na 1:3 znižal Raitis Ivanans, a Kraljem kaj več ni uspelo doseči. Njihovo usodo je v 54. minuti zapečatil Jussi Jokinen. Eric Lindros je dosegel kar tri podaje. Anže Kopitar je na ledu prebil 18 minut in enkrat streljal na Dallasov gol. Moštvi se bosta spet srečali v noči na nedeljo prav tako v Staples Centru.

Bolj razburljivo je bilo na preostalih srečanjih. Kar na treh tekmah so gledalci videli deset ali več zadetkov, tri izmed osmih srečanj pa so se končala po izvajanju kazenskih strelov. Za zmago Pingvinov nad Rangerji je vsega štiri sekunde pred koncem srečanja poskrbel naslednik Maria Lemieuxa v dresu Pittsburgha Sidney Crosby. Največ golov so gledalci videli v New Jerseyju, kjer so Vragi po izvajanju kazenskih strelov s 7:6 premagali Javorove liste. Kanadčani so drugi del igre dobili s 5:2, gostiteljem pa je podaljšek prinesel Brian Gionta s "hat trickom" v zadnji tretjini. Vratar New Jerseyja Martin Brodeur je dosegel 448. zmago v karieri in s tem na večni lestvici na tretjem mestu prehitel Terryja Sawchuka.

Po kazenskih strelih sta novo zmago vknjižili moštvi St. Louisa in Minnesote. St. Louis je bil boljši od Bostona, Minnesota pa je premagala Washington. Calgary je z nogometnim izidom ugnal Ottawo, Chicago je z goli Handzusa, Hamiltona in Havlata premagal Nashville, Edmonton pa je bil boljši od San Joseja.

||New York Rangers - Pittsburgh Penguins | 5:6
Ottawa Senators - Calgary Flames | 0:1
New Jersey Devils - Toronto Maple Leafs | 7:6 (kazenski streli)
St. Louis Blues - Boston Bruins | 3:2 (kazenski streli)
Minnesota Wild - Washington Capitals | 3:2 (kazenski streli)
Chicago Balckhawks - Nashville Predators | 3:1
Edmonton Oilers - San Jose Sharks | 6:4
Los Angeles Kings - Dallas Stars | 1:4||