NHL: Kopitarju gol in podaja v MSG

New York, 06. 02. 2008 09.19 |

STA, T.Š.
0

V legendarni newyorški dvorani Madison Square Garden je Kopitar pomagal Kingom do zmage proti Rangerjem.

Anže Kopitar (levo) je dosegel že 50 točko v sezoni.
Anže Kopitar (levo) je dosegel že 50 točko v sezoni. FOTO: Reuters

Slovenski hokejist Anže Kopitar je bil v noči na sredo v severnoameriški ligi NHL eden od junakov zmage losangeleških Kraljev v gosteh pri moštvu New York Rangers s 4:2. Kopi je v legendarni dvorani Madison Square Garden odigral dobrih 18 minut in v tem času trikrat streljal na gol ter v statistiko vpisal tudi nove točke za gol in podajo. Hrušičan je zabeležil že 50 točko v sezoni, saj je dosegel 21 golov in 29 podaj.

Teemu Selanne je v svoji prvi tekmi sezone gostujočim Anaheim Ducks, branilcem naslova tekmovanja za Stanleyjev pokal, pomagal do zmage s 3:0 v gosteh pri New York Islanders, prve po šestih zaporednih porazih.

Sedemintridesetletni finski napadalec je prekinil hokejski "pokoj" in se spet pridružil Racmanom, k zmagi pa je v drugi tretjini prispeval k uvodnemu golu na tekmi. Vratarju Jean-Sebastienu Gigueru je uspel drugi "shutout". Boston Bruins so v domači dvorani z 2:4 izgubili proti Buffalo Sabres, za katere je dva zadetka dosegel Daniel Paille, vratar gostov, ki so slavili še četrtič v zadnjih petih tekmah, Ryan Miller pa je ustavil 30 strelov.

Columbus Blue Jackets so po izvajanju kazenskih strelov s 3:4 izgubili proti Washington Capitals, prvi strelec NHL Aleksander Ovečkin pa je v statistiko vpisal še dva zadetka; vključno z zmagovitim kazenskim strelom, še 45. golom sezone, in popeljal Washington do zmage v gosteh.

V Nashvillu je domači vratar Chris Mason obranil 31 strelov in še četrtič v sezoni ohranil svojo mrežo nedotaknjeno, domače moštvo pa je z golom J.P. Dumonta v zadnji tretjini z 1:0 premagalo Carolina Hurricanes. Toronto Maple Leafs so doživeli pravo katastrofo na domačem ledu, saj so kar z 0:8 klonili proti Florida Panthers.

V St. Paulu je Dan Cleary z zadetkom dobro minuto pred koncem rednega dela izsilil podaljšek za goste, Brett Lebda pa je za Detroit Red Wings zadel v podaljšani igri in Detroitu prinesel zmago s 3:2 nad domačimi hokejisti Minnesota Wild; sicer že osmo zaporedno za Rdeča krila.

Boston Bruins - Buffalo Sabres 2:4
New York Islanders - Anaheim Ducks 0:3
New York Rangers - Los Angeles Kings 2:4
Atlanta Thrashers - Philadelphia Flyers 2:3
Columbus Blue Jackets - Washington Capitals 3:4 (kazenski streli)
Montreal Canadiens - Ottawa Senators 4:3
Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 0:8
Nashville Predators - Carolina Hurricanes 1:0
Minnesota Wild - Detroit Red Wings 2:3 (podaljšek)
Dallas Stars - Vancouver Canucks 3:2 (kazenski streli)