NHL: Kopitarju točka in poraz

Los Angeles, 04. 01. 2008 09.00 |

Moštvo hokejske lige Los Angeles Kings je v noči na petek znova vknjižilo poraz. Tokrat so ekipo Anžeta Kopitarja porazili Columbus Blue Jackets.

Tokrat že 25. v sezoni oziroma 27., če štejemo še tiste po podaljških. S 4:3 je Kralje ugnala ekipa Columbus Blue Jackets, slovenski hokejist Anže Kopitar pa je spet dobro igral. Proti golu Columbusa je sprožil kar štiri strele, a gola ni dosegel. V statistiko pa je vseeno vnesel točko, saj je v skoraj 22 minutah, kolikor jih je preživel na ledu, vknjižil podajo.

Anže Kopitar je dodal še en poraz.
Anže Kopitar je dodal še en poraz. FOTO: Reuters

Dve tekmi sta se končali po podaljšku, na obeh pa so bili uspešnejši gostje. New York Islanders so morali s 3:4 priznati premoč Florida Panthers, San Jose Sharks pa so z 2:3 klonili proti Calgary Flames. Na vseh ostalih srečanjih so domači hokejisti slavili zmage. Boston Bruins so z 2:0 ugnali Washington Capitals, Montreal Canadiens so bili s 6:3 boljši od Tampa Bay Lightning, z enakim izidom so Minnesota Wild odpravili Dallas Stars. Pittsburgh Penguins so Toronto Maple Leafs premagali s 6:2, Nashville Predators pa Edmonton Oilers z golom manj (5:2). Phoenix Coyotes so proti Chicago Blackhawks slavili s 4:2, Vancouver Canucks pa proti New York Rangers s 3:0.

V Los Angelesu je Michael Peca dosegel dva gola, od tega tudi tistega za vodstvo Columbusa s 4:3, le pet minut pred koncem tekme. S tem Modri jopiči nadaljujejo uspešni niz, tokratna 19. zmaga je najboljši začetek ekipe v sedemletni zgodovini. Na drugi strani Kralji še naprej ne igrajo zavidljivo, z le 15 zmagami so še vedno najslabša ekipa lige NHL. V 23 tekmah od zadnjih 26 so na posamezni tekmi dosegli le tri gole ali manj, tudi dejstvo, da je Kopitar med boljšimi igralci ekipe, pa Kraljem ne pomaga kaj dosti.

Jevgenij Malkin je prvič v svoji karieri na eni tekmi zadel tri gole.
Jevgenij Malkin je prvič v svoji karieri na eni tekmi zadel tri gole. FOTO: Reuters

Pingvini iz Pittsburgha so tokrat svojo jezo znesli nad ekipo Toronto Maple Leafs, slednji so gostitelje zapustili s porazom 2:6 v žepu. Odločilnega pomena na tekmi je bila serija treh golov v le 48 sekundah, ko nasprotniki nikakor niso našli orožja, kako ustaviti nalet Pingvinov. Slednji so s to zmago podaljšali niz nepremaganosti že na pet, kar je največ v letošnji sezoni. Jevgenij Malkin je prvič v karieri NHL vknjižil tri gole na eni tekmi, dvakrat mu je z odlično podajo pri tem pomagal Sidney Crosby. Poleg tega Pingvinom ni prišla do živega niti fizično precej zahtevna tekma v noči na sredo, ko so na prostem pred več kot 70.000 gledalci ugnali Buffalo.

Calgary se je zmage veselil šele po podaljšku.
Calgary se je zmage veselil šele po podaljšku. FOTO: Reuters

San Jose je moral po podaljšku z 2:3 priznati premoč Calgaryju, ob tem je Jarome Iginla dosegel dva zadetka, med drugim tudi gol za zmago v podaljšku. Morski psi so s tem porazom drugi v pacifiški skupini, kjer prvo mesto zdaj zaseda Dallas. Iginla je gol dosegel po dobrih treh minutah podaljška, ko je sam pridrsal pred nagneteno obrambo Calgaryja ter plošček za svoj 31. gol v sezoni potisnil za hrbet vratarja Jevgenija Nabokova. Calgary je vknjižil četrto zaporedno zmago in prekinil niz štirih zmag San Joseja.