NHL: Modin trikrat v polno

New York, 04. 01. 2004 00.00 |

Na 12 tekmah so bili uspešnejši domači, ki so zmagali šestkrat, tri tekme so se končale neodločeno, na treh pa sta dve točki odšli z gostujočimi ekipami.

Pittsburgh je doma izgubil z New York Rangers z 1:4, Montreal pa je Atlanto premagal s 5:1. Dve tekmi, Boston - New York Islanders in Toronto - Buffalo sta se končali z enakim neodločenim izidom 3:3, Ottawa je bila boljša od Washingtona s 5:2, Detroit pa s 3:1 od Anaheima. Tesno zmago z 1:0 so dosegli hokejisti Floride na tekmi s Columbusom, precej učinkovitejša pa je bila Tampa v obračunu s Philadelphijo (6:1). San Jose je St. Louis odpravil s 3:1, Nashville je bil od New Jerseyja boljši s 3:2, Calgary je v kanadskem derbiju doma z 1:3 klonil proti Vancouvru, Los Angeles in Dallas pa sta si točki razdelila.

Mark Messier je dvakrat podal soigralcema Danu LaCouturi in Petru Nedvedu, vratar Jussi Markkanen pa je ubranil kazenski strel, kar je bilo na koncu dovolj, da so hokejisti newyorških Rangerjev odnesli točki iz Pittsburgha ter tako uspešno, s tretjo zmago, končali trojno gostovanje. Domačim Pingvinom ni pomagalo razmerje v strelih 41-27, saj je vratar Markkanen klonil le enkrat.

Montreal ni imel večjih težav z Atlanto, vratar Jose Theodore je s 27 obrambami skorajda ostal nepremagan, a je le pet minut pred koncem tekme moral priznati premoč Chrisu Tamerju, ki je dosegel častni gol za svojo ekipo. Frederik Modin je bil glavni v Tampi, saj je dosegel tri gole za svojo ekipo, ki je dodobra napolnila mrežo Philadelphije. Modin je drugič v karieri na eni tekmi dosegel tri gole, potem ko na prejšnjih 13 tekmah niti enkrat ni zadel v polno. Njegovo strelsko formo so dopolnili soigralci Vincent LeCavalier, Ben Clymer in Ruslan Fedotenko.

Floridski sosedje iz Sunrisa so bili tako kot Tampa uspešni, za zmago pa jim je zadostovalo en sam zadetek. Na tekmi med Florido in Columbusom je edini gol dosegel Stephen Weiss, vratar domačih pa je bil eden od junakov dvoboja z 42 obrambami, 18 v zadnji tretjini, in nedotaknjeno mrežo. Vodilno moštvo lige Detroit je odpor Anaheima strlo na začetku zadnje tretjine, ko je gol dosegel Brendan Shanahan. Preostala zadetka za Rdeča krila sta prispevala Kirk Maltby in Tomas Holmstrom. Enak izid 3:1 je bil dosežen v Calgaryju, le zmaga je odšla z gosti iz Vancouvra. Markus Naslund je za zmagovalce dosegel dvajseti letošnji gol, vratar Alex Auld je zbral 31 obramb, Vancouver pa je dosegel peto zaporedno zmago na gostovanjih.

Pittsburgh Penguins - New York Rangers 1:4
Montreal Canadiens - Atlanta Thrashers 5:1
Boston Bruins - New York Islanders 3:3
Toronto Maple Leafs - Buffalo Sabres 3:3
Ottawa Senators - Washington Capitals 5:2
Detroit Red Wings - Anaheim Mighty Ducks 3:1
Florida Panthers - Columbus Blue Jackets 1:0
Tampa Bay Lightning - Philadelphia Flyers 6:1