NHL: Preobrat v Atlanti

Toronto, 24. 03. 2006 12.09 |

V severnoameriški hokejski ligi NHL je bilo odigranih sedem tekem, kar na šestih pa so se zmag veselila domača moštva.

Podaljšana igra je odločila v prid Atlante proti New Jerseyju (6:5) in Tampe proti Washingtonu (4:3), po izvajanju kazenskih strelov pa je bil uspešen tudi Vancouver proti Edmontonu (4:3). Visoki zmagi sta vknjižila še Detroit, ki je s 4:0 odpravil San Jose, in Montreal, ki je bil s 5:1 boljši od Toronta, ki bo do konca sezone igral brez prvega vratarja Eda Belfourja. Phoenix je s 4:3 premagal Chicago, domači led pa so sklonjenih glav zapustili hokejisti St. Louisa, ki so z 2:7 klonili proti Calgaryju.

Atlanta Thrashers - New Jersey Devils 6:5

Peter Bondra je postal junak večera v Atlanti, ki je proti New Jerseyju zaostajala že z 1:4 v zadnji tretjini, nato pa si po štirih golih priigrala podaljšano igro in celo zmagala. Bondra je namreč že dobro minuto po podaljšku dosegel odločilni gol in spravil plošček za hrbet vratarja Martina Brodeurja za zmago svojega moštva Atlanta Trashers s 6:5 proti New Jerseyju, s katero so igralci Atlante še četrtič v sezoni premagali Vrage, skupaj pa je bila to njihova tretja zaporedna zmaga, še osma v zadnjih desetih tekmah; New Jersey na drugi strani pa je v šestih tekmah doživel še peti poraz. Tako Atlanta le še točko zaostaja za Vragi na sedmem mestu vzhodne konference.

Ob Bondri so se med strelce vpisali še Patrick Stefan, Vjačeslav Kozlov, Bobby Holik, Ilja Kovalčuk in Marian Hossa, za goste pa so zadeli Zach Parise, Jamie Langenbrunner, Brad Lukovich, Brian Gionta in Patrik Elias.

Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 5:1

Toronto je visoko izgubil proti Montrealu
Toronto je visoko izgubil proti Montrealu FOTO: Reuters

V Montrealu so domači hokejisti zlahka s 5:1 odpravili Toronto, Aleks Kovaljev pa je v uvodni tretjini, v kateri so domači zabili štiri zadetke, dosegel svoj 18. gol to sezono. Svoj strelski niz je s tem "raztegnil" že na osem tekem, ob tem pa je bil tudi podajalec pri golu Mathieuja Dandenaulta. V uvodni tretjini sta zadela še Chris Higgins in Sheldon Souray. Aleksander Perežogin je dodal še peti gol, odlično pa je bil razpoložen tudi vratar Cristobal Huet, ki je obranil 33 strelov. Edini gol za goste iz Toronta je dosegel Jeff O'Neill, bolj kot poraz pa je vodstvo Toronta zabolela novica, da so pri Javorjevih listih izgubili prvega vratarja Eda Belfourja do konca sezone.

Najboljši vratar lige, ki vodi s 457 zmagami, naj bi zaradi težav s poškodbo hrbta izpustil ves redni del sezone. Belfour, ki bo aprila praznoval 41. rojstni dan, je nazadnje zaigral proti New Yorks Islanders, ko so izvajali kazenske strele. Njegova zamenjava na zadnjih šestih tekmah je bil Mikael Tellquist, ki je v tem času "pojedel" 15 golov, vendar ima pozitivno bilanco zmag in porazov (4:2). Zdaj ga čaka težje delo, saj bo med vratnicama ostal do konca sezone. Belfour je avgusta pred dvema letoma sicer prestal operacijo, s katero so mu odstranili izbočeno medvretenčno ploščico, nato pa je imel zaradi tako imenovanega "lockouta", prekinitve vseh aktivnosti v ligi, dobro leto dni časa za okrevanje, ki pa očitno še ni končano.

Belfour je v karieri zbral 457 zmag v 905 tekmah, ko je igral za Chicago (1988-97), San Jose (1997), Dallas (1997-02) in Toronto (2002-06). Ob tem je 75-krat ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.