NHL: Toča golov v Buffalu in NY

New York, 15. 01. 2006 12.01 |

Gledalci v severnoameriški ligi NHL so prišli na svoj račun, saj so zadetki kar deževali.

Gledalci v severnoameriški ligi NHL so na sinočnjih tekmah prišli na svoj račun, saj so zadetki kar deževali. Največ jih je bilo v Buffalu, kjer je domača ekipa Los Angeles odpravila z 10:1, manj zadovoljni pa so bili v New Yorku, kjer so Otočani z Vancouvrom izgubili z 1:8. Strelsko so se izkazali tudi pri Montrealu, ki je San Jose premagal s 6:2. Edmonton je doma klonil proti Ottawi s 3:5, Boston pa proti Dallasu z 1:2, a šele po kazenskih strelih. Po podaljšku sta se končala dvoboja med Philadelphio in Coloradom (3:4) ter Florido in Columbusom (4:5). Detroit je Rangerje iz New Yorka ugnal s 4:3, z enakim izidom je Toronto klonil proti Phoenixu, Minnesota pa je morala priznati premoč Calgaryju z 1:4.

Moštvo iz Calgaryja je visoko premagalo Minnesoto
Moštvo iz Calgaryja je visoko premagalo Minnesoto FOTO: Reuters

Peter Forsberg je v dresu Philadelphie prvič zaigral proti nekdanjim soigralcem iz Denverja. Ti so bili boljši po podaljšku, tekmo pa je odločil Alex Tanguay z zadetkom 45 sekund pred koncem dodatnega dela igre. Philadelphia je podaljšek izsilila z zadetkoma Mika Knubleja in Forsberga v zadnjih dveh minutah rednega dela. Detroit je z dvema zadetkoma Brendana Shanahana in s po enim Roberta Langa in Johana Franzena premagal New York Rangers, ki so tako končali niz sedmih tekem brez porazov. Pri newyorški ekipi je enega izmed treh golov dosegel Jaromir Jagr, kar je bil njegov 29. zadetek sezone. Jussi Jokinen je z zadetim kazenskim strelom poskrbel za šesto zaporedno zmago Dallasa. Na gostovanju v Bostonu sta se redni del in podaljšek končala z nogometnim izidom 1:1. Pri Bostonu je prvič po letu 2003 spet branil vratar Tim Thomas in zbral 37 obramb.

V Montrealu so domači Canadiensi v drugi tretjini izprašili San Jose; takrat so dosegli vse gole za zmago s 6:2. PO dva gola in podaji je v statistiko vpisal Andrej Markov; enega od zadetkov je dosegel celo ob igralcu manj na ledu, da pa gostje niso bili posebej zbrani, potrjuje še gol Chrisa Higginsa, ki je prav tako padel v obdobju, ko so imeli Morski psi na ledu igralca več. Zmaga je veliko pomenila tudi managerju kanadskega kluba Bobu Gaineyju. Pred tekmo je namreč odpustil trenerja Claudea Juliena in pomočnika Ricka Greena, nato pa sam prvič po desetih letih stopil za ogrado v trenerski vlogi.

Še učinkovitejšo so bili hokejisti iz Vancouvra. Na gostovanju v Uniondaleu so domačim Otočanom pripravili pravo lekcijo in slavili z 8:1. Todd Bertuzzi je petič v karieri dosegel hat-trick, pri čemer je v mrežo domačih plošček dvakrat spravil že s prvimi tremi streli na vrata Ricka DiPietra. Niti zamenjava slednjega Wade Dubielewicz se ni izkazal, saj je gol prejel že po devetih sekundah po prihodu na led, vse skupaj pa je vodilo k devetemu porazu Newyorčanov v zadnjih 11 tekmah.

V Buffalu so gledalci videli največ golov svoje ekipe v zadnjih 13 letih. Proti Los Angelesu so domači dosegli deset golov, pet že v prvi tretjini, gostje pa so zmogli le enega. Jochen Hecht in Jason Pominville sta zadela po trikrat in tako prvič v karieri dosegla hat-trick, Chris Drury pa je ob golu dodal še tri podaje.

Boston Bruins - Dallas Stars 1:2 (po kazenskih strelih)
Detroit Red Wings - New York Rangers 4:3
Philadelphia Flyers - Colorado Avalanche 3:4 (po podaljšku)
Montreal Canadiens - San Jose Sharks 6:2
Toronto Maple Leafs - Phoenix Coyotes 3:4
New York Islanders - Vancouver Canucks 1:8
Buffalo Sabres - Los Angeles Kings 10:1
Florida Panthers - Columbus Blue Jackets 4:5 (po podaljšku)