NHL: Usodni Fedorov

Columbus, 19. 12. 2006 10.27 |

Columbus je po zaslugi Sergeja Fedorova presenetil favoriziranega tekmeca in slavil s 4:3.

Sergej Fedorov
Sergej Fedorov FOTO: Reuters

Hokejisti v najmočnejši ligi na svetu so imeli v noči na torek razmeroma nezahteven dan, saj sta bili na sporedu le dve tekmi. Anaheim je z novo zmago, tokrat je s 4:1 ugnal Calgary, potrdil vodstvo na lestvici NHL, Columbus pa je po zaslugi nekdanjega člana Detroita Sergeja Fedorova presenetil favoriziranega tekmeca in slavil s 4:3.

Rdeča krila iz Detroita so na gostovanju v Columbusu izkusila moč svojega nekdanjega zvezdnika Sergeja Fedorova. Ruski napadalec je za Columbus dosegel dva gola in dodal še podajo ter s tem prispeval levji delež k zmagi nad nekdanjimi soigralci. Še posebej so se domači igralci izkazali v prvi tretjini, ko so od 12 strelov na vrata Detroita kar trikrat zadeli v polno. Ob zadetkih Fedorova sta po en gol prispevala še Jason Chimera in Rick Nash, David Vyborny pa je bil pri treh golih podajalec. Nato so pobudo prevzeli gostje in v naslednjih dveh tretjinah z razmerjem strelov 29-14 nenehno ogrožali domačega vratarja Fredrika Norreno, a dosegli gol premalo, da bi izsilili podaljšek.

Vodilno moštvo lige Anaheim ne pozna počitka in milosti do tekmecev. Proti Calgaryju so Racmani dosegli 11. zmago na zadnjih 13 tekmah, za Plamene pa so bili z zadetki usodni Samuel Pahlsson, Dustin Penner in Corey Perry, ki so svoje gole dosegli v zadnji tretjini, ter Andy McDonald. Za Anaheim se tekma, prva na domačem ledu po petih zaporednih gostovanjih, sicer ni najbolje začela, saj je že v drugi minuti Daymond Langkow premagal Jean-Sebastiena Giguera, a je bilo to vse, kar so ta večer zmogli Kanadčani.

||Columbus Blue Jackets - Detroit Red Wings | 4:3
Anaheim Ducks - Calgary Flames | 4:1||