Mariborčani za uvod v Turčiji po 120 minut igre remizirali z ruskim prvoligašem

Belek, 01. 02. 2017 17.15 |

T.V./T.Š.
89

Nogometaši Maribora so v pripravljalni bazi v turškem Beleku odigrali prvo pripravljalno tekmo, ki je po dogovoru trajala kar 120 minut. Obračun z ruskim prvoligašem Arsenalom Tula se je končal brez zmagovalca (1:1). Gol za vijoličaste je dosegel Aleks Pihler.

Po jesenskem delu PLTS vodilni Mariborčani od ponedeljka naprej trenirajo v Turčiji, kjer bodo opravili osrednji del priprav pred nadaljevanjem slovenskega državnega prvenstva. Varovanci Darka Milaniča so v Beleku že odigrali prvo prijateljsko tekmo, tekmec je bil Arsenal Tula. Zanimivo, moštvi sta se dogovorili, da odigrata dva polčasa po 60 minut.

Ruski prvoligaš je povedel že na samem začetku tekme. V tretji minuti je po podaji s strani neodločnost Aleksa Pihlerja izkoristil Aleksander Denisov in zatresel mrežo Jasmina Handanovića. Vijoličasti so odgovorili v 43. minuti, za napako pri prejetem golu pa se je oddolžil Pihler. Nekdanji član Zavrča je začel lepo akcijo, nadaljevala sta jo Dare Vršič in Marcos Tavares, nato pa je Pihler po podaji Mateja Palčiča s strani zadel v polno. Izjemno priložnost za vodstvo so imeli Mariborčani v 105. minuti. Po podaji Luke Uskokovića se je povsam sam pet metrov od gola znašel Sintayehu Sallalich, a grdo zgrešil. Tako je ostalo pri 1:1.

Štajerce naslednja tekma čaka v soboto, nasprotnik pa bo zelo močan, beloruski BATE Borisov.

Mariborčani so v Turčiji na prvi prijateljski tekmi remizirali.
Mariborčani so v Turčiji na prvi prijateljski tekmi remizirali. FOTO: Damjan Žibert

NK Maribor - Arsenal Tula 1:1 (1:1)
Pihler 43.; Denisov 3.

postava Maribora:
prvi polčas: Handanović, Palčič, Šuler, Defendi, Viler, Kabha, Pihler, Bohar, Vršič, Tavares, Novaković;
drugi polčas: Obradović, Hodžić, Šme, Rajčević, Uskoković, Vrhovec, Mertelj, Ogrinec, Hotić, Sallalich, Zahović (od 106. Celar);