Prva liga Telekom Slovenije

Celje, 12. 12. 2015 17.16 |

M.G./T.Š.
1

Nogometaši Celja in Gorice so se na Štajerskem razšli brez zmagovalca (2:2), nogometaši Domžal pa so pred domačimi gledalci visoko premagali zasedbo Rudarja (4:0). Po koncu tekem v Domžalah in Celju je že jasen vrstni red prvih petih ekip Prve lige. Prva bo Olimpija, drugi Maribor, tretje Domžale, četrta Gorica, peti pa Zavrč.

• Vrhunci tekme Celje - Gorica
    02:27
    Vrhunci tekme Celje - Gorica
  • Vrhunci tekme Domžale - Rudar
    03:04
    Vrhunci tekme Domžale - Rudar
Srebrnič je imel precej težav za sestavo ekipe pred gostovanjem v Celju.
Srebrnič je imel precej težav za sestavo ekipe pred gostovanjem v Celju. FOTO: Damjan Žibert
Nogometaši Gorice, ki so na gostovanje prišli močno oslabljeni - manjkali so Blessing Eleke, Amel Džuzdanović, Marshal Johnson, Sandi Arčon in Miha Gregorič, so tekmo v Knežjem mestu začeli bolj napadalno, a do prvega zadetka na tekmi so prišli Celjani. V 13. minuti je po lepi akciji in podaji Enrica De Souse zadel Ivan Firer. Gorica je po zadetku zaigrala še odločneje, a do zadetka in izenačenja v prvem polčasu ni uspela priti. Še več: več priložnost za povišanje vodstva so si priigrali nogometaši Celja, medtem ko Primorci niso bili zbrani pri zaključnih strelih na vrata Matica Kotnika.

Drugi polčas se je začel po željah Novogoričanov, saj so že v tretji minuti nadaljevanja prišli do izenačenja na 1:1. V samostojni akciji je skorajda s polovice igrišča za veselje gostujočih navijačev poskrbel Matija Širok. Ta je z desne strani po napaki Jureta Travnerja prodrl vse do kazenskega prostora in sprožil ter premagal vratarja Kotnika. Celjani so znova prišli do vodstva v 67. minuti, ko je z roba kazenskega strela (slabo) streljal Firer, a je vratar Gorice Grega Sorčan napravil napako, slabo posredoval in prepustil žogo v gol.

Primorci so se podali v napad in hitro prišli do izenačenja: 15 minut pred iztekom rednega dela je s kota podal Matija Škarabot, osamljen pred celjskimi vrati pa je bil Alen Jogan, ki je z glavo premagal vratarja Kotnika. Pritisk Gorice se je nadaljeval - v 79. minuti je po kotu z desne strani z glavo sprožil Nejc Mevlja, a se je izkazal vratar Kotnik. Gorica je še iskala zmago, tudi Celjani so poskušali, a izid se do konca tekme ni več spremenil (2:2).

Domžalčani brez težav do zmage nad Velenjčani
Nogometaši Domžal so v 22. krogu Prve lige Telekom Slovenije visoko, s 4:0 premagali nogometaše Rudarja. Velenjčani so bili v domžalskem Športnem parku nemočni proti razpoloženi četi Luke Elsnerja.

Prvi zadetek na tekmi je v 35. minuti zabil Matic Črnic, ki je potrdil dobro formo s prejšnjih tekem. Še pred koncem prvega polčasa je v sodnikovem podaljšku iz 11-metrovke mrežo zatresel Nejc Skubic, potem ko je gostujoči čuvaj mreže Matej Radan v kazenskem prostoru podrl Črnica. V drugem polčasu so Domžalčani še potrdili zmago z goloma Antonia Manceta, ki mu je podal Skubic, in Darka Zeca, ki je po prostem strelu Domžalčanov odbitek pospravil za hrbet Radana.

Črnic (desno) je blestel ob zmagi nad Rudarjem.