Arsenal misli resno: na Emiratesu padel še Manchester United

London, 22. 01. 2023 15.45 |

Arsenal nadaljuje z odlično formo v angleškem prvenstvu, v katerem je po Tottenhamu ugnal še Manchester United (3:2). Junak obračuna na Emiratesu je bil z dvema goloma Eddie Nketiah, odločilnega je dosegel v 90. minuti. Manchester City je zanesljivo premagal Wolverhampton (3:0). Vse tri zadetke je dosegel izjemni Norvežan Erling Haaland.

Eddie Nketiah je izkoristil sijajno asistenco Granita Xhake za 1:1, v drugem polčasu pa dosegel še en zadetek za novo zmago Arsenala. FOTO: AP

Ob 17.30 se je pričel drugi veliki derbi kroga – v soboto sta se Liverpool in Chelsea razšla brez golov –, vodilni Arsenal je gostil tretjeuvrščeni Manchester United. Srečanje so podjetneje odprli domači, a so gostje iz prve prave priložnosti prišli do vodstva. Marcus Rashford je po odvzeti žogi sijajno preigral Thomasa Parteyja in nato z zelo natančnim strelom premagal še nemočnega Aarona Ramsdalea

Veselje vragov pa je trajalo vsega sedem minut, v 24. je namreč Arsenal izenačil po strelu z glavo Eddieja Nketiaha, ki se je po natančnem predložku z leve strani prikradel pred Aarona Wan-Bissako in nato rutinirano zatresel nebranjeni del mreže. Do konca prvega polčasa smo videli še eno zrelo priložnost, ko je Scott McTominay streljal s kakšnih 20 metrov, a se je Arsenalov čuvaj mreže izkazal z obrambo.

Veselje nogometašev Arsenala po drugem zadetku Eddieja Nketiaha
Veselje nogometašev Arsenala po drugem zadetku Eddieja Nketiaha FOTO: AP

V drugem polčasu je Arsenal nadaljeval s terensko premočjo, za katero je bil drugič nagrajen v 53. minuti. Bukayo Saka je preigraval na desni strani napada in si ob Luku Shawu pripravil dovolj prostora za strel, ob katerem je bil David de Gea povsem brez moči. A tudi ta prednost je bila – tako kot prva – zelo kratka. Le šest minut kasneje si je napako po podaji iz kota privoščil Ramsdale, odbito žogo pa je z glavo iznajdljivo v gol pospravil Lisandro Martinez

Po izenačujočem zadetku pa smo spremljali povsem enosmeren promet proti vratom gostov. Bukayo Saka je stresel vratnico, De Gea se je nato izkazal po strelu Nketiaha iz neposredne bližine, v 90. minuti pa je bil španski vratar znova nemočen, ko je prav že večkrat omenjeni angleški napadalec iznajdljivo odreagiral po preusmerjeni žogi. Zmaga Arsenala omeni, da imajo topničarji pred Cityjem ob tekmi manj pet točk naskoka, Newcastle United in Manchester United, ki si z 39 točkami delita tretje mesto, pa zaostajata za 11.

Erling Haaland je v tej sezoni dosegel že štiri hat-tricke v Premier League.
Erling Haaland je v tej sezoni dosegel že štiri hat-tricke v Premier League. FOTO: AP

Manchester City je obračun z Wolverhamptonom odprl v slogu predstav po svetovnem prvenstvu. Volkovi, ki zasedajo skromno 17. mesto, so se sicer bolj ali ne samo branili, pa vendar meščani vse do 41. minute niso imeli niti ene prave priložnosti. So pa zato že prvo izkoristili. Riyad Mahrez je zavrnil Kevinu De Bruynu, ta pa je z odlično asistenco serviral žogo na glavo Erlingu Haalandu, ki je bil najvišji v kazenskem prostoru. Do konca polčasa je bil dvakrat zelo nevaren še Jack Grealish, a je ostalo pri 1:0.

Trener gostov Julen Lopetegui se je že med polčasom odločil za trojno zamenjavo, v garderobi je pustil vse tri napadalce, ki so začeli tekmo. A tudi to razglašenim volkovom ni pomagalo, saj je bil zmagovalec dokončno odločen že po prvih desetih minutah nadaljevanja, ko je še dvakrat v polno meril Erling Haaland. Najprej je zadel z bele točke, nato pa je unovčil še nesebično podaji Riyada Mahreza po veliki napaki vratarja Joseja Saja

Istočasno sta se Leeds United in Brentford razšla brez golov.