Juve brez težav proti Bologni, AC Milan opravil z Leccejem, remi v Firencah

Bologna, Firence, Lecce, 22. 06. 2020 21.58 |

T.Š., STA, J.K.
9

Nogometaši AC Milana so v 27. krogu italijanske serie A zanesljivo v gosteh premagali Lecce s 4:1, ekipi Fiorentine in Brescie sta se razšli z remijem (1:1), na večerni tekmi pa je Juventus na gostovanju odpravil Bologno (2:0).

Ronaldo (desno) in Paulo Dybala.
Ronaldo (desno) in Paulo Dybala. FOTO: AP

Zasedba iz lombardijske prestolnice je po nadaljevanju po koronski krizi zanesljivo slavila v Lecceju. Po prvem polčasu so vodili za gol, odličen je bil drugi polčas, ki so ga dobili z delnim izidom 3:1. Za AC Milan so zadeli Samuel Castillejo (26.), Giacomo Bonaventura (55.), Ante Rebić (57.) in Rafael Leao (72.), za Lecce, kjer ni igral Žan Majer, pa je edini gol dosegel Marco Mancosu (54./11 m).

Obračun v Firencah med Fiorentino in zadnjeuvrščeno Brescio se je končal brez zmagovalca. Za gostitelje je zadel German Pezzella (29.), za Brescio pa Alfredo Donnarumma (17./11 m).

Juventus na gostovanju v Bologni ni imel težav in je zabeležil četrto zaporedno zmago v prvenstvu, prvo v "pokoronskem" obdobju. Na lestvici Serie A ima stara dama štiri točke prednosti pred Laziem (ki ima tekmo manj). Zmago si je Juve zagotovil že v prvem polčasu, gola sta dosegla Cristiano Ronaldo v 23. minuti (11m) in Paolo Dybala v 36. minuti. Za nekaj slabe volje trenerja Maurizija Sarrija je poskrbel Brazilec Danilo, ki je v 91. minuti dobil drugi rumeni karton (in posledično rdečega), ter je moral z igrišča.

V elitni italijanski ligi nastopajo še štirje Slovenci. Cagliari Valterja Birse bo v torek gostoval pri Spalu, Parma Jasmina Kurtića pa bo gostovala v Genovi, kjer igra Rok Vodišek. V sredo bo milanski Inter Samirja Handanovića gostil Sassuolo, Atalanta Josipa Iličića pa drugouvrščeni Lazio.

Fiorentina - Brescia 1:1 (1:1)
Lecce - AC Milan 1:4 (0:1)
Bologna - Juventus 0:2 (0:2)