Liga prvakov

Ajax z lepo popotnico v četrti krog kvalifikacij za Ligo prvakov

Venlo, 18. 08. 2019 14.46 |

Nogometaše Ajaxa v torek čaka prvo srečanje zadnjega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov. Obljubljeno deželo evropskega nogometa bodo lanski polfinalisti iskali proti ciprskemu Apoelu, za katerega brani tudi naš Vid Belec. V obračun, ki ga boste lahko od 20.45 dalje spremljali tudi na Kanalu A in VOYO, Nizozemci vstopajo po visoki zmagi v domačem prvenstvu.

• Iz 24UR: Ajax v zadnji krog kvalifikacij za Ligo prvakov z lepo popotnico
    02:11
    Iz 24UR: Ajax v zadnji krog kvalifikacij za Ligo prvakov z lepo popotnico
  • Vrhunci tekme Venlo - Ajax
    02:02
    Vrhunci tekme Venlo - Ajax

Ajax je v sklopu tretjega kroga nizozemske lige gostoval v Venlu pri tamkajšnjem prvoligašu. Večjih dvomov o zmagovalcu ni bilo, srečanje se je namreč končalo s 4 : 1 v korist gostov. Prvi zadetek na tekmi je tik pred polčasom zabil Hakim Ziyech. Odločitev o zmagovalcu je bolj ali manj padla že takoj po začetku drugega dela, ko je v 49. minuti Dušan Tadić izkoristil najstrožjo kazen.

Rezervist Klaas Jan Huntelaar je v 66. minuti rezultat še povišal. Zadnji zadetek za aktualne nizozemske prvake pa je zabil David Neres, ki je prav tako v igro vstopil s klopi. VVV Venlo je do tolažilnega zadetka prišel tik pred iztekom rednega dela. Domače navijače je nekoliko osrečil Evert Linthorst.

Strateg Ajaxa Erik ten Hag pa po srečanju vseeno ni bil povsem zadovoljen, saj je poškodbo že v prvem delu stkanil Quincy Promes, za katerega še ni znano, ali bo do torka nared. Je pa debi v dresu Amsterdamčanov na sobotni tekmi dočakal Mehičan Edson Alvarez, ki je to poletje na Nizozemsko prestopil iz domače Americe.

VVV Venlo 1 : 4 Ajax