Haaland vstal s klopi in rešil City

Manchester, 05. 11. 2022 18.47 |

M.J., STA
3

Norveški nogometni zvezdnik Erling Haaland se je po poškodbi vrnil v ekipo Manchester Cityja in takoj pokazal svojo vrednost. Tekme 15. kroga angleškega prvenstva proti Fulhamu sicer ni začel, v igro je vstopil v 64. minuti, a je vseeno odločil zmagovalca. V peti minuti sodnikovega dodatka je izkoristil enajstmetrovko za zmago z 2:1.

Erling Haaland
Erling Haaland FOTO: AP

Domače je sicer v vodstvo v 17. minuti popeljal Julian Alvarez, težave ekipe Pepa Guardiole pa so se začele v 26. minuti, ko je bil izključen Joao Cancelo. Številčno premoč so gosti izkoristili v 28. minuti, ko so si priborili enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Andreas Pereira. Toda City je tudi z igralcem manj nadaljeval napade, ki so se jim obrestovali v sodnikovem dodatku, ko je zmagovalca po najstrožji kazni odločil Erling Haaland. Norvežan je mrežo zatresel že pred tem, a je njegovo veselje v 74. minuti pokvaril VAR.

Manchester City vs Fulham
Manchester City vs Fulham FOTO: Sofascore.com

Največ golov v sobotnih tekmah je padlo v Leedsu, kjer so gostitelji na tekmi preobratov s 4:3 ugnali Bournemouth. Po polčasu so gostje vodili z 2:1, nato tudi 3:2, za popolni preobrat pa sta poskrbela Liam Cooper in Crysencio Summerville, ki je končni izid postavil v 84. minuti.

Brightonu je nove tri točke za zmago s 3:2 v gosteh proti Wolverhamptonu zagotovil Pascal Gross, tudi zadnjeuvrščeni Nottingham pa je do točke proti Brentfordu prišel v zadnjih trenutkih, v šesti minuti dodatka je na 2:2 z avtogolom izenačil Mathias Joergensen.