Manchester City v angleškem superpokalu boljši od Liverpoola

London, 04. 08. 2019 17.29 |

Na Wembleyju sta se v angleškem superpokalnem obračunu udarila Manchester City in Liverpool. Meščani so prvi prišli do zadetka, a je Redsom uspelo izenačiti, zato so zmagovalca odločile enajstmetrovke, v katerih so krajšo potegnili zmagovalci lanske izvedbe Lige prvakov.

Pep Guardiola je z varovanci osvojil prvo lovoriko v novi sezoni.
Pep Guardiola je z varovanci osvojil prvo lovoriko v novi sezoni. FOTO: AP

Prvi so zapretili nogometaši Manchester Cityja, a je Leroy Sane stresel zunanji del vrat Alissona Beckerja. Nemec, ki se ga povezuje z Bayernom iz Münchna, je le nekaj minut kasneje staknil poškodbo in je moral igrišče predčasno zapustiti. To pa meščane ni preveč zmotilo, saj so prav v času, ko je na igrišču stala le deseterica aktualnih angleških prvakov, prišli do zadetka. Status bivšega je potrdil Raheem Sterling, zadetek pa gre delno na dušo Alissona, ki se s posredovanjem ni proslavil.

Takoj v začetku drugega polčasa je imel strelec prvega zadetka na nogi žogo za zvišanje rezultata, a je stresel vratnico Liverpoolovih vrat. V 57. minuti so centimetri do zadetka ločili tudi Virgila van Dijka, ki je stresel vratnico, žoga pa se je nato z golove črte odbila nazaj v polje. Silovit tempo se je le še stopnjeval, že minuto po poskusu Nizozemca je sprožil še Mohamed Salah in prav tako stresel okvir vrat. Naslednja priložnost se je znova ponudila Sterlingu, ki se je znašel iz oči v oči z Alissonom, a je bil v zaključku premalo odločen.

Kazen za zapravljene priložnosti je prišla v 78. minuti. Van Dijk je po predložku Jordana Hendersona žogo lepo preusmeril v osrčje vratarjevega prostora, kjer je bil najvišji Joel Matip, ki mu iz neposredne bližine ni bilo težko zadeti za izenačenje. Klubu z Anfielda bi lahko v sodnikovem podaljšku celo uspel popoln preobrat, a je po Salahovem strelu žogo z golove črte izbil Kyle Walker.

Ker se je redni del končal brez zmagovalca, smo spremljali enajstmetrovke, v katerih so več sreče imeli varovanci Pepa Guardiole. Edini strel z enajstih metrov je zapravil Georginio Wijnaldum, zadnjo enajstmetrovko pa je uspešno realiziral Gabriel Jesus.