Angleški superpokal po zaslugi Aguera v roke nogometašev Manchester Cityja

London, 05. 08. 2018 15.57 |

Uvodno nogometno poglavje sezone na Otoku je že tradicionalno tekma "Community Shield" oziroma angleški superpokal. Na stadionu Wembley sta se pomerila Chelsea in Manchester City. Pokal so osvojili nogometaši iz Manchestra (2:0, oba gola je dosegel Sergio Aguero.

Sergio Aguero je dosegel gol za Manchester City.
Sergio Aguero je dosegel gol za Manchester City. FOTO: AP

Tekmo angleškega superpokala sta na polnem Wembleyju odigral angleški prvaki Manchester City in zmagovalec FA pokala Chelsea. Oba trenerja še nista imela na voljo vseh najboljših igralcev, novi trener londonske zasedbe Maurizio Sarri je na igrišče poslal naslednjo enajsterico: Willy Caballero, Cesar Azpilicueta, Antonio Rudiger, David Luiz, Marcos Alonso, Cesc Fabregas, Jorginho, Ross Barkley, Pedro, Callum Hudson-Odio, Alvaro Morata.

Katalonec na klopi Cityja Pep Guardiola pa se je odločil za naslednjo udarno postavo: Claudio Bravo, Kyle Walker, John Stones, Aymeric Laporte, Benjamin Mendy, Bernardo Silva, Fernandinho, Phil Foden, Riyad Mahrez, Leroy Sane, Sergio Aguero. Že v 13. minuti je City povedel z golom Sergia Aguera, slednji pa je nato v drugem polčasu dosegel še enega za končni izid 2:0. City je tako petič v zgodovini v tem tekmovanju osvojil naslov, pred tem so bili nazadnje uspešni leta 2012.

Manchester City - Chelsea 2:0 (1:0)
Aguero 13., 58.
Manchester City: Bravo, Walker, Stones, Laporte, Mendy, Foden (Diaz 76.), Sane (Gündogan 46.), Mahrez (Jesus 68.), Fernandinho, Silva, Aguero (Kompany 80.)
Chelsea: Caballero, Azpilicueta, Luiz, Rüdiger, Alonso, Jorginho, Barkley, Fabregas (Drinkwater 60.), Pedro (Moses 79.), Morata (Abraham 69.), Hudson-Odoi (Willian 59.)