Arsenal vnovič trpel, toda tokrat je bil konec zanj srečen, zmaga rdečih vragov in hladen tuš za Tottenham

London, 02. 09. 2018 14.58 |

M.J./T.Š.
2

Londonski Arsenal je v četrtem krogu angleške Premier League prvič v sezoni slavil na gostovanju. Topničarji so s težavami premagali Cardiff City (3:2). Odločilni gol je slabih deset minut pred koncem tekme dosegel Francoz Alexandre Lacazette. Manchester United je z goloma Romeluja Lukakuja slavil proti Burnleyju (2:0), Tottenham pa je presenetljivo izgubil v Watfordu (2:1).

Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette FOTO: AP
Arsenal je gostovanju v Walesu odlično odprl in takoj prevzel pobudo in tudi kronal prvi močnejši nalet z golom Skodrana Mustafija. Nemški reprezentant je odlično meril z glavo po kotu Granita Xhake. Cardiffu je uspel izenačiti v izdihljajih prvega dela, ko je bil učinkovit Victor Camarasa. Londončani so do nove rezultatske prednosti prišli sredi nadaljevanja preko Pierre-Emericka Aubameyanga, ki je zabil z roba kazenskega prostora. Valižani so zmogli moči še za eno izenačenje, ki ga je prinesel Danny Ward s strelom z glavo. Pisala se je 70. minuta in kazalo je, da topničarji vnovič ne bodo zmagali. Za premierno gostujočo zmago sezone pa je vendarle poskrbel Francoz Alexandre Lacazette, ki je močno in neubranljivo sprožil po podaji Lucasa Torreira. Cardiff je v preostanku tekme vse stavil v napad, bil blizu novemu izenačenju, a je vendarle ostalo pri minimalni zmagi Londončanov.

Jose Mourinho je bil vesel po zmagi v Burnleyju.
Jose Mourinho je bil vesel po zmagi v Burnleyju. FOTO: AP

Romelu Lukaku je bil junak gostovanja rdečih vragov v Burnleyju. Belgijec je oba gola za zmago rdečih vragov dosegel že v prvem polčasu. Prvič v 27. minuti, ko je po predložku Alexisa Sancheza zadel z glavo, tik pred velikim odmorom pa še po srečnem odboju, ko je vratar Joe Hart še drugič moral po žogo v mrežo. Vragi bi lahko v nadaljevanju prednost še povečali, vendar je strel z bele točke, ki ga je izvedel Paul Pogba, Hart uspešno ukrotil. Marcus Rashford je z nespametnim rdečim kartonom dvajset minut pred koncem tekme malce otežil položaj varovancev trenerja Joseja Mourinha, toda Burnley pravih priložnosti za morebitni preobrat ni imel in vse tri točke so odšle v Manchester. Za presenečenje kroga je poskrbel Watford, ki je na svojem travniku prišel do rezultatskega zasuka, saj je v 53. minuti po srečnem zadetku Tottenhama zaostajal, nato pa do konca tekme zabil dvakrat in domače navijače spravil v delirij. Ekipa z White Hart Lana si je do zadnjega sodniškega žvižga na vse pretege prizadevala vsaj izenačiti, a je ostalo pri minimalni prednosti in končni zmagi rumenih (2:1).